Jak wybrać idealny garnitur dla Pana Młodego?

Uwaga skupiona jest przede wszystkim na Pannie Młodej, jednak Pan Młody również musi wyglądać elegancko. Dlatego powinien zadbać o odpowiedni garnitur.

Osobowość Pana Młodego

Zastanów się, jakie masz cechy charakteru? Jest to jedno z zasadniczych pytań, które powinieneś zadać, zanim zaczniesz szukać idealnego garnituru. Nie kieruj się tylko trendami i stereotypami. Weź pod uwagę również swój gust i preferencje. garnitur będzie odzwierciedlał Twoją osobowość. Zastanów się, czy wolisz tradycyjny, czy nowoczesny styl. Musisz też wybrać muszkę lub krawat. Koniecznie weź również pod uwagę motyw ślubu. Jeśli ceremonia ma być tradycyjna, najlepiej będzie pasował klasyczny i elegancki garnitur. Powinien mieć stylowy dekolt w łódkę albo w kształcie litery „V”. Jeżeli planujesz z narzeczoną rustykalny ślub, lepiej sprawdzi się casualowy garnitur.

 Jak wybrać idealny garnitur dla Pana Młodego?

Typ garnituru

Najczęściej Pan Młody waha się pomiędzy trzema opcjami:

  • smoking lub frak,
  • chaque,
  • klasyczny garnitur.

 

Zastanów się też nad kolorem. Klasycznym kolorem jest czarny, szary i niebieski. Możesz wybierać spośród przeróżnych odcieni. Weź pod uwagę rodzaj materiału i krój.

Kupić czy wypożyczyć garnitur?

Musisz się zastanowić, czy wypożyczyć albo kupić garnitur. Pamiętaj o tym, aby do ceny garnituru doliczyć też niezbędne akcesoria. Jednak cena wypożyczonego garnituru jest zwykle tańsza od nowego. Często oba garnitury są podobnej jakości. Jeśli zdecydujesz się na nowy garnitur, zastanów się, czy wolisz gotowy model, czy szyty na miarę. Gotowy garnitur jest zwykle tańszy. Jeżeli masz większy budżet i jesteś indywidualistą, możesz śmiało zdecydować się na tę drugą opcję.

Niezbędne akcesoria

Profesjonalne sklepy z garniturami oferują koszule w szerokiej gamie kolorystycznej, krawaty i muszki. Możesz też kupić eleganckie spinki, które dodadzą Ci klasy.  W wielu salonach znajdziesz również kamizelki w różnych kształtach, kolorach i krojach. Mogą być klasyczne lub eleganckie. Ostatnio popularne stały się także szelki. Sprawdzą się idealnie, jeśli planujesz z narzeczoną rustykalny ślub lub vintage. Jednak możesz zastąpić szelki oryginalną chusteczką lub eleganckim kwiatkiem w butonierce. Absolutnie nie łącz tych dodatków.

Jak wybrać idealny garnitur dla Pana Młodego?

O czym jeszcze powinieneś pamiętać?

Przede wszystkim pamiętaj o tym, aby garnitur pasował do Twojego charakteru i sylwetki. Musi pasować idealnie zarówno do klimatu ślubu, jak i przyjęcia weselnego. Weź pod uwagę rozmiar, kolor, styl i krój.