Czym jest lakier hybrydowy i jak go stosować?

Wprawdzie technika manicure hybrydowego jest powszechnie znana większości kobiet, warto zebrać najistotniejsze informacje i ująć je w jednym miejscu. Hybryda niezmiennie od lat pozostaje najpopularniejszą formą stylizacji paznokci, oferując szeroki wachlarz wyjątkowych zdobień przy użyciu lakieru oraz dziesiątek dodatków. Oprócz cyrkonii, tasiemek czy pyłków, szczególnie warto przyjrzeć się lakierom używanym podczas wykonywania hybrydy.

Czemu hybryda jest lepsza od zwykłego lakieru?

Lakier hybrydowy jest ulepszonym, polimerowym wariantem klasycznego lakieru do paznokci. Jego formuła przyczynia się głównie do trwałości, która jest niemal trzykrotnie dłuższa w porównaniu do zwykłego lakieru. Codzienne użytkowanie raczej nie powoduje zarysowań ani odprysków, choć wszystko zależy od tego, na co eksponowane są paznokcie.

Sama nazwa lakieru hybrydowego kojarzona jest z innowacją. Do osiągnięcia takiego celu faktycznie przyczyniły się kwestie, dzięki którym częstotliwość malowania paznokci jest dziś znacznie rzadsza niż kiedyś. Lakier hybrydowy, zwany także lakierem żelowym, jest bardzo łatwy w aplikacji i posiada nieco gęstszą strukturę. Pozwala to na korektę ewentualnych niedociągnięć tuż przed włożeniem dłoni do lampy UV. Lakier dopiero pod wpływem promieni UV ulega utwardzeniu – wówczas poprawki nie są już możliwe.

Dlaczego do utwardzenia hybrydy potrzebna jest lampa UV? W składzie produktu nie ma rozpuszczalnika, który zastyga pod wpływem kontaktu z powietrzem. Zawartość chemiczna kosmetyku utwardzi się wyłącznie pod wpływem działania promieni ultrafioletowych. Proces ten nazywany jest polimeryzacją.

Czym jest lakier hybrydowy i jak go stosować?

Aplikacja hybrydy

Manicure hybrydowy to kompleksowy proces, w trakcie którego na płytki paznokci aplikowane są warstwy poszczególnych kosmetyków. Przed przystąpieniem do pracy z lakierami, płytki należy przygotować poprzez nadanie im odpowiedniego kształtu, opracowanie skórek i zmatowienie. Kolejnym krokiem jest aplikacja primera, który przygotuje płytki do nakładania preparatów. Pierwszą warstwę stanowi baza, od której zależy kondycja paznokci przez kolejne tygodnie. Bazy do paznokci mogą zawierać kompleks witamin i składników odżywiających płytki. Po utwardzeniu bazy przychodzi czas na aplikację lakieru. Warto wspomnieć, że technika manicure hybrydowego przez lata urosła do rangi sztuki, oferując szeroką paletę barw oraz duży wybór ozdób. Do całkowitego pokrycia paznokcia przeważnie wystarczają dwie warstwy lakieru. Ostatnią warstwę stanowi bezbarwny top zabezpieczający paznokcie przed uszkodzeniami.

Usuwanie lakieru

Manicure hybrydowy można z łatwością usunąć na kilka sposobów. Warstwy zdejmuje się po rozpuszczeniu ich acetonem, można użyć też frezarki lub pilnika o odpowiedniej gradacji.

Pomimo licznych zalet manicure hybrydowego, warto od czasu do czasu zrobić przerwę pomiędzy aplikacją kolejnych kolorów. Dzięki temu paznokcie wzmocnią się, a kolejne stylizacje będą wyglądać jeszcze piękniej.

Partnerem materiału jest Lart - profesjonalne Lakiery do paznokci online"}" data-sheets-userformat="{"2":8705,"3":{"1":1},"12":0,"16":8}">lakiery do paznokci online.