Przeszczep włosów FUE – na czym polega ta metoda leczenia łysienia?

Łysienie dotyka tysiące osób obojga płci i bardzo negatywnie wpływa na ich samopoczucie oraz samoocenę. Przeszczep włosów jest obecnie najskuteczniejszą metodą walki z tym problemem. Jest to nowoczesny i bezpieczny zabieg, który pozwala na trwałe uzupełnienie ubytków włosów. Najnowocześniejszą aktualnie stosowaną w dermatologii metodą jest przeszczep włosów FUE, który można wykonać w klinice DermaPoint w Gliwicach.

Przeszczep włosów FUE na DermaPoint.pl

Przeszczep włosów FUE to innowacyjna i mało inwazyjna metoda, która pozwala na podjęcie skutecznej walki z łysieniem. Dzięki niej możliwe jest uzupełnienie ubytków włosów w miejscach, w których już ich nie ma oraz zagęszczenie włosów w rejonach ich przerzedzenia. Zabieg oferowany na DermaPoint.pl polega na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z głowy, klatki piersiowej, brody oraz nóg pacjenta oraz ich przeszczepieniu w miejscu łysienia. DermaPoint to nowoczesna klinika, która oprócz nowoczesnego leczenia łysienia oferuje także zabiegi laserowe i wiele innych usług z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej.

Przeszczep włosów FUE w przeciwieństwie do innych zabiegów przeszczepiania włosów nie wymaga pobierania fragmentów skóry w okolicach potylicy wraz z mieszkami włosowymi. Zapobiega to powstawaniu w miejscu pobrania nieestetycznych i trudnych do zamaskowania blizn. W miejscu, w którym dermatolog w Gliwicach pobiera pojedynczy mieszek pozostaje jedynie mikroskopijna, praktycznie niewidoczna gołym okiem blizna. Pozytywnie wpływa to na samopoczucie pacjenta, gdyż nie wymaga od niego kompromisów odnośnie swojego wyglądu.

Przeszczep włosów FUE – na czym polega ta metoda leczenia łysienia?

Jak wygląda przeszczep włosów w klinice DermaPoint?

Zabieg przeszczepienia włosów metodą FUE jest polecany osobom, które chcą w mało inwazyjny sposób pozbyć się problemu łysienia i zagęścić swoje włosy. Zabieg najczęściej wykonuje się w przypadku łysienia androgenowego, bliznowaciejącego, pourazowego oraz pooparzeniowego. Może zostać przeprowadzony nie tylko na skórze głowy, ale także w rejonie brwi, wąsów, brody, a także w okolicach łonowych.

Dermatolog w Gliwicach przed zakwalifikowaniem pacjenta do przeszczepu kieruje go na badania laboratoryjne. Podczas pierwszej wizyty dokładnie analizuje ich wyniki oraz informuje pacjenta o przebiegu zabiegu. W trakcie spotkania określany jest także obszar, z którego zostaną pobrane mieszki włosowe oraz miejsce ich przeszczepienia. Przeszczep włosów FUE w klinice DermaPoint jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle od 4 do 8 godzin.

Okres rekonwalescencji po zabiegu jest krótki. Obszar dawczy goi się w ciągu tygodnia, a odrastające włoski zakrywają drobne blizny pozostałe po pobraniu mieszków włosowych. Początkowo miejsce przeszczepu może być nieco opuchnięte, co jednak mija w ciągu tygodnia po zabiegu. Głowę można myć delikatnym szamponem już po 5 dniach od wykonanego przeszczepu. Ostateczne efekty zabiegu widoczne są do roku od wykonania przeszczepu, ale większość pacjentów DermaPoint.pl dostrzega pierwsze rezultaty już po 3 miesiącach.