Jak wykonać depilację woskiem w domu?

Domowe sposoby na depilowanie, takie jak maszynka, czy też kremy, są bardzo łatwe w użyciu. Nie każdy jest z nich jednak zadowolony, efekt ich stosowania jest bowiem przeważnie krótkotrwały. Co więcej, powtarzanie zabiegów przynajmniej co kilka dni zabiera nam sporo czasu. Warto zatem pomyśleć o rozwiązaniu alternatywnym. Jest ich co najmniej kilka, a jednym z najciekawszych wydaje się być depilacja woskiem.

Zalety depilacji woskiem

Opcja taka cieszy się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że w przeciwieństwie do wielu alternatywnych rozwiązań, jest w stanie zapewnić nam długotrwały efekt. Depilacja nie prowadzi wyłącznie do usunięcia zewnętrznej części włosków, ale również ich cebulek. Pozwala to na uzyskanie efektu gładkiej skóry, który utrzymuje się przez przynajmniej kilkanaście dni. Jeśli metoda ta jest stosowana regularnie, można mieć też pewność, że z czasem włoski staną się nie tylko słabsze, ale i bardziej delikatne. Oczywiście, nie jest to rozwiązanie wolne od wad, najpoważniejsza wiąże się zaś z tym, że jest on dość bolesny. Pierwsze próby mogą zniechęcać, gdy jednak nabierze się nieco wprawy, zabieg nie tylko przebiega szybciej, ale i staje się o wiele mniej uciążliwy. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu kobietom, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy w salonach kosmetycznych.

Depilacja woskiem krok po kroku

Depilacja woskiem na ciepło jest zabiegiem, do którego warto się wcześniej przygotować. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się w tym kontekście matowienie skóry, które można uzyskać sięgając po cukier albo mąkę. Pozwoli to na złapanie przez wosk samych włosków, a nie powierzchni skóry. Nie można też zapominać o przygotowaniu specjalnych rolek z woskiem. Przeważnie mają one kształt prostokątnych pojemników, które należy umieścić w specjalnych podgrzewaczach. Czynność ta sprawia, że wosk rozpuszcza się i jest gotowy do wykorzystania. Najlepiej stawiać na te modele, które są wyposażone w regulację temperatury, pozwala to bowiem na łatwiejsze dostosowanie jej do naszych potrzeb. Gdy wosk jest już rozpuszczony, należy sięgnąć po szpatułkę, a następnie nałożyć go na tę warstwę ciała, która najbardziej go potrzebuje. Jeszcze przed jego zastygnięciem na wosk warto jest nałożyć specjalne paski do depilacji. I one powinny być przykładane zgodnie z tym kierunkiem, w jakim wzrastają włoski.

Jak wykonać depilację woskiem w domu?

Początkowo dobrze jest rozpoczynać od mniejszych partii ciała, takie podejście przyczyni się bowiem do tego, że zmniejszy się ból, a my nabierzemy wprawy. Zabieg trwa kilka minut, w czasie których wosk zastyga. Po upływie tego czasu możemy zdecydować się na zerwania paska. Najlepiej zrobić to energicznie, jednolitym ruchem. Jeśli resztki wosku nadal utrzymują się na skórze, przy ich usuwaniu najbardziej przydatny może się okazać wacik nasączony oliwką z oliwek. Takie połączenie dodatkowo da nam pewność, że skóra będzie dobrze nawilżona.

Depilacja woskiem na zimno

Zabiegiem alternatywnym jest depilacja woskiem na zimno. Tym razem możemy skorzystać z przygotowanych już plastrów nasączonych woskiem. Ich użycie nie jest skomplikowane, choć przeciwniczki tej metody zwracają uwagę na to, że mamy do czynienia z nieco mniej ekonomicznym rozwiązaniem. Gotowy pasek najpierw należy rozgrzać w dłoniach do momentu, w którym stanie się on lekko płynny. Potem całość musi zostać przyłożona do skóry. Tym razem nie ma mowy ani o płynnym wosku, ani o podgrzewaczach, należy jednak liczyć się z niższą skutecznością samych pasków. Metoda ta sprawdza się znakomicie przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na depilacji wrażliwych okolic twarzy, w tym zwłaszcza na pozbyciu się wąsika. Pasek bez problemu można przecież dociąć do wielkości, która nam odpowiada.