Mężczyźni wolą inteligentniejsze kobiety?

Już od wielu lat świat mężczyzn dzieli się na dwie części: tych, którzy uznają inteligencję kobiety ważniejszą od urody i tych, którzy myślą odwrotnie. Nie ma oczywiście jednoznacznej i prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, lecz jakiś czas temu przeprowadzono badanie, które daje nowe światło na tę sprawę.

Badanie naukowe

Naukowcy z Uniwersytetu York przeprowadzili badanie na 12 tysiącach ludzi. W grupie były osoby o różnych płciach, krajach pochodzeniach oraz kolorach skóry. Okazało się, że kraje zachodnie, czyli np. Wielka Brytania czy USA, jednoznacznie stwierdzają, że inteligencja i poczucie humoru są znacznie ważniejsze od samego wyglądu. Dlaczego ma to miejsce w krajach zachodnich? Z reguły są one bardziej rozwinięte i kobietę postrzega się już jako pełnomocnego pracownika, który będzie decydował o swojej karierze. Coraz szybciej odchodzi stereotyp, w którym kobieta miała tylko ładnie wyglądać i zajmować się domem.

Mężczyźni wolą inteligentniejsze kobiety?

Trochę inaczej wygląda to w krajach wschodnich, lecz trend mówi jedno: mężczyźni preferują kobiety inteligentne. Jest to dowód na to, że nie tylko kraje zachodnie myślą o kobietach w ten sposób.

Opinia kobiet

Należy jednak pamiętać, że również mężczyźni zmienili się w oczach kobiet. Dawniej każdy mężczyzn miał tylko i wyłącznie przynosić do domu pieniądze oraz zajmować się cięższymi pracami w domu. Obecnie do tego doszła jeszcze jedna rzecz. Kobiety coraz częściej patrzą na urodę mężczyzn. Jest to jeden z czynników, który jest brany pod uwagę w momencie decyzji, czy kobieta chce wiązać się z danym mężczyzną. Nawet jeżeli zarabia on bardzo dużo pieniędzy, może okazać się, że zostanie on odrzucony ze względu na zły wygląd lub nieodpowiednie ubieranie się.

Jak można zauważyć, trendy zmieniają się z biegiem czasu. Nie ma w tym jednak nic złego. Wiele rzeczy z naszego życia było modne kilkadziesiąt lat temu, a teraz odchodzą w zapomnienie. Również sposób doboru partnerów i partnerek się zmienił. Nie jest to jednak drastyczna zmiana, która wywraca świat do góry nogami.