Jak nosić pastelowy garnitur?

Pastele znowu w modzie

Wiosna i lato to pory roku, w czasie których pastelowe kolory niemal zawsze dochodzą do głosu. Są lekkie i świeże, potrafią przy tym znakomicie łączyć zarówno elegancję, jak i dziewczęcość z niewinnością. Jeśli zastanawiamy się, jak wprowadzić pastele do własnej garderoby, w pierwszej kolejności postawmy na garnitur, okazuje się bowiem, że jest on w stanie odkryć przed nami szczególnie wiele stylizacyjnych możliwości. Odzież w pastelowych odcieniach nie tylko dodaje lekkości i uroku, ale również jest bardzo liberalna. Kolory te można nosić bez względu na wiek, okazuje się przy tym, że trudno o taki typ urody, który nie współgrałby z nimi.

Dla kogo pastelowy garnitur?

Oczywiście, założenie pastelowego garnituru nie jest prostym zadaniem i same kobiety przyznają, że wymaga zarówno sporej odwagi, jak i pewności siebie. Taki monochromatyczny look nie musi też każdemu odpowiadać. Panie smukłe mogą odetchnąć z ulgą, jest bowiem niemal pewne, że będą wyglądać zgrabnie i stylowo. Gdy jednak mamy do czynienia z kobiecymi kształtami, powinnyśmy liczyć się z tym, że pastelowy garnitur może działać dość niekorzystnie. Nie ulega wątpliwości, że taka stylizacja nie tylko rzuca się w oczy, ale i zapada w pamięć, nie zawsze można przecież zobaczyć kobiety tak odważnie noszące pastele. Co ważne, zaskakuje także samo połączenie męskiego kroju garnituru oraz kolorów, które kojarzą się przede wszystkim z delikatnością i kobiecością.

Garnitur w kolorze pasteli na każdą okazję

Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy pastelowy garnitur sprawdzi się podczas nieformalnego popołudniowego spotkania, możemy mieć pewność, że właśnie tak będzie. To znakomita opcja zarówno wówczas, gdy czeka nas randka, jak i wtedy, gdy przygotowujemy się do wyjścia do eleganckiej restauracji. W takim przypadku dobrym pomysłem może być różowy garnitur w luźnej formie występujący w połączeniu z bieliźnianym topem wzbogaconym dodatkowo o koronkową aplikację. Takie połączenie może nam dać pewność, że trudno będzie je przeoczyć. Do tego najlepiej założyć stylowe, czarne sandały i czarną kopertówkę, obowiązkowo na złotym łańcuszku. Oczywiście, nie trzeba stawiać na top, jeśli wydaje się nam on przesadnie ekstrawagancki. Jego miejsce może z powodzeniem zając także biała koszula utrzymana w zdecydowanie bardziej klasycznym styli. Oczywiście, nawet tej kreacji bez trudu możemy dodać ekstrawaganckiego zacięcia, wystarczy bowiem, że podwiniemy rękawy koszuli i marynarki, a obie staną się bardziej zadziorne.

Jak nosić pastelowy garnitur?

Pastelowy garnitur w pracy

Jeśli zastanawiamy się nad pastelowym garniturem wykorzystywanym w strojach noszonych w miejscu pracy, musimy mieć świadomość tego, że każda z branż rządzi się tu swoimi własnymi zasady.Jeśli więc w naszej firmie obowiązuje sztywny dress code, nie ma większych szans na eksperymenty tego rodzaju. Jeśli jednak szefowie są nieco bardziej liberalni, mamy pole do eksperymentowania i nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby korzystać z możliwości, jaka otwiera się przed nami. Tym razem znakomitym rozwiązaniem będzie stawianie na białą bluzkę z lepiącej się tkaniny. Dobrym pomysłem mogą być też dodatki w jednym z odcieni beżu. Niewielka torebka na ramię i klasyczne czółenka powinny dopełnić całości.