Sukienki dla świadkowej – jak wybrać?

Przy wyborze sukienek na ślub, gdy występuje się w roli świadka jest nie jest łatwe. W tym szczególnym dniu ślubu biały jest zarezerwowany dla panny młodej, a czarny ma znaczenie w polskiej tradycji kulturowej żałoby. Pastele i lekkie kolory są stale popularne, ale świetnym pomysłem jest też czerwony kolor. Ważne jest na pewno połączenie elegancji i właściwego designu.

O czym należy pamiętać?

Pory roku często określają ubiór świadków, ale jest też charakter ceremonii. Jeśli to tylko małe i skromne przyjęcie weselne zaleca się najmniejsze, proste kreacje. Na wystawnych przyjściach można bardziej błyszczeć. Wielkie wesela po prostu wymagają specjalnego stroju szczególnie świadków, którzy nie tylko wspierają pannę młodą, ale także pełnią ważną rolę wobec innych gości.

Wróćmy jednak do obszaru związanego z barwami. Często kobiety pytają, jakie wybrać kolory ubrań, które będą pasować do świadków i druhny. Pamiętaj, kolory są potężne. Ta teza doskonale odnosi się do mody, ponieważ barwa nie tylko reprezentuje styl, ale akcentuje nastrój. To wyjaśnia, dlaczego świadek, który odgrywa istotną rolę w weselu, powinien starannie dobrać kolory.

 Sukienki dla świadkowej – jak wybrać?

Jednobarwne sukienki dla świadkowej

Niebieskie sukienki są bardzo popularnym wyborem, który idealnie pasuje na weselach. Pastelowy odcień pasuje do młodszych świadków, a energia turkusowa jest idealna na ślub w środku lata. Kobiety, które lubią czerń, zazwyczaj wybierają ciemny kolory niebieski.

Zielony to niezwykle wdzięczny odcień dla świadków. Ten związek ze środowiskiem naturalnym jest idealny dla rustykalnego wesela czy tego w stylu boho. Różnorodność kolorów pozwala na doskonały wybór do charakteru i czasu uroczystości. Malachit sprawdzi się na eleganckich imprezach, a ten szmaragdowy na lato, podobnie jak ten miętowy.

Beż stał się bardzo uniwersalnym kolorem. Pamiętaj jednak, że kobiety z ciemniejszą skórą mogą w nim wyglądać niekoniecznie dobrze, więc trzeba wybrać wybierz właściwy odcień. Pamiętaj, jeśli panna młoda wybrała beżowy kolor sukienki, nie wybieraj takiego odcienia. Możesz postawić np. na róż. Jasnoróżowy lub przygaszony róż mieszany ze złotem może dać dziewczęcy blask każdej świadkowej.