Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

O tym, jakie korzyści płyną z noszenia szkieł kontaktowych, doskonale wiedzą ci, którzy na co dzień ich używają. Sztuka zakładania i zdejmowania soczewek może sprawiać na początku niewielkie trudności, lecz opanowanie tej sztuki zajmuje nie więcej niż kilka dni. Sprawdź, jakie są zalety noszenia szkieł kontaktowych na co dzień.

Zyskasz pewność siebie…

…której zazwyczaj brakuje większości osób noszących okulary. Ograniczone pole widzenia nie sprzyja poznawaniu świata pewnym wzrokiem. Przyjęło się, że okularników postrzega się jako osoby nadmiernie przywiązane do nauki, co nieraz utrudnia nawiązywanie kontaktów. Nosząc soczewki kontaktowe, raz na zawsze pozbędziesz się kompleksów oraz łatki „mola książkowego”, nawiążesz ciekawe znajomości, a twoje życie towarzyskie zyska nowych barw.

Wyeksponujesz twarz

Oprawki często skrywają naturalne piękno, które możesz wyeksponować zakładając soczewki. Możesz teraz swobodnie eksperymentować z makijażem bez obaw, że efekty zostaną przysłonięte przez sporych rozmiarów okulary. Co więcej, nosząc soczewki kontaktowe, możesz wreszcie nosić okulary przeciwsłoneczne. Upalne lato wreszcie nie będzie ci straszne.

Możesz uprawiać dowolny sport

Runda w tenisa na korcie? Pływanie? A może wyciskająca siódme poty zumba w fitness klubie? Nosząc szkła kontaktowe możesz uprawiać każdy sport i za każdym razem czerpać radość z nieograniczonej swobody ruchów. Soczewki zapewnią ci bezpieczeństwo, pozostając na swoim miejscu bez względu na to, jak intensywny sport uprawiasz.

Zalety noszenia soczewek kontaktowych

Będziesz bawić się wizerunkiem

Użytkownicy soczewek mogą zmieniać swój image w zależności od sytuacji. Łatwe przechowywanie szkieł powoduje, że możesz jednego dnia ubrać okulary, a następnego ponownie zaprezentować się w soczewkach. Możesz teraz eksperymentować ze swoim wizerunkiem, dopasowując go do okoliczności. Szeroki wybór soczewek kontaktowych umożliwia ci zakupienie szkieł, które zmienią kolor twojej tęczówki. Baw się na całego!

Zyskasz pełne pole widzenia

Niewyraźnie zarysowane kontury powodują pewien dyskomfort u osób noszących okulary. Soczewki kontaktowe zapewniają wyraźne widzenie na pełnym polu widzenia. Zapomnij więc o parujących szkłach czy refleksach odbijających się od twoich okularów.

Jak dobrać właściwe soczewki kontaktowe

Przekonały cię liczne zalety noszenia szkieł kontaktowych? Pora dobrać najlepsze dla twoich oczu. Przebierając w ofertach poszukaj soczewek, które zapewnią wysoki poziom nawilżenia i natlenienia twoich oczu. Trafnym wyborem będą soczewki acuvue oasys, które skutecznie chronią oczy przed promieniowaniem UV. Soczewki Acuvue poleca się osobom, które wiele godzin dziennie spędzają przed monitorem lub w klimatyzowanych pomieszczeniach, które mocno wysuszają śluzówkę oka. Szkła kontaktowe Acuvue są ultracienkie i zapewniają najwyższy komfort podczas codziennego użytkowania. Hydrożelowe soczewki Acuvue można nosić w trybie dziennym lub ciągłym. Dedykowane są wszystkim, którzy chcą pozbyć się ciężkich oprawek, w tym także alergikom.