Wydarzenia w Krakowie

Jesień w Krakowie pod względem wydarzeń kulturalnych zapowiada się bardzo ciekawie, warto zapoznać się ze szczegółowym kalendarium. W ten sposób pobyt w mieście może być bardziej zróżnicowany, poza zwiedzaniem zabytków, powinno się zaplanować inne rozrywki.

Wydarzenia w Krakowie

Jesień w Krakowie – ciekawe wydarzenia kulturalne

Tegoroczne wydarzenie „Sztuka do rzeczy” obchodzi czwarte urodziny, festiwal sztuk wizualnych zakłada ukazanie prac artystów, projektantów, fundacji, galerii, pracowni, rzemieślników i producentów. Wszystkich współtwórców łączy między innymi nieoczywiste podejście do rzeczywistości, a także chęć pokazania, że tak naprawdę w każdej dziedzinie życia można zaprezentować szeroko rozumianą twórczość. Twórcy wychodzą naprzeciw obowiązującym w dzisiejszych czasach trendom, a poza tym spełniają cel edukacyjny. To ostatnie przybiera postać warsztatów i spotkań, na których mile widziane są z góry określone grupy wiekowe. Krakowska kreatywność jest uwidoczniona przede wszystkim za pomocą różnych form stosowanych przez ludzi reprezentujących odmienne zawody. Całe wydarzenie ma za zadanie udowodnić również, że dawne trendy powoli wracają do łask. Każdy uczestnik zyskuje ponadto możliwość podróży po modzie od czasów PRL-u do współczesności. Całość trwa przez blisko 2 miesiące – od 1 października do 30 listopada, zaprezentują się także osobowości świata mody, znajdzie się miejsce dla pobudzania kreatywności wśród najmłodszych uczestników. Do tego ostatniego celu posłużą zorganizowane warsztaty wspomagające rozwój talentów i zainteresowań. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Karnet Kraków.

Co dzieje się w Krakowie?

Pewne jest to, że w Krakowie zawsze dzieje się coś bardzo ciekawego, ilość zaplanowanych wydarzeń jest bardzo duża, dlatego z pewnością nie ma mowy o stracie czasu. W piątek, 12 listopada rozpocznie się Audio Art Festival 2021, co jest pewnego rodzaju eksperymentalną odsłoną sztuki na przełomie wieków. Wydarzenie przybierze różne formy, ponieważ odbędą się tam koncerty, przedstawienia oraz ciekawe instalacje. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowymi koncepcjami źródeł dźwięków. Z powodzeniem można to nazwać sztuką personalną, ponieważ za unifikację całego procesu odpowiadają kompozytorzy, konstruktorzy oraz wykonawcy. Całe wydarzenie będzie transmitowane w Internecie, dlatego niezależnie od obecnej lokalizacji, każdy może wziąć w nim udział. Do 18 listopada będzie trwał Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości, w skrócie OEES, którego zadaniem jest rozważanie problemów trawiących ekonomię, jako dziedzinę nauki. Obrady kongresu są uzupełniane wydarzeniami kulturalnymi, które w tym roku przybierają rozbudowaną formę. Pod rozważania zostaną wzięte również relacje międzypokoleniowe, które przecież zawsze były i ciągle są zróżnicowane. Współpracę podjęła Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, która z pomocą innych instytucji krakowskich przygotowała 30 wydarzeń. Znajdą się wśród nich wystawy, konferencje, panele dyskusyjne, a także pokazy filmowe.