4 powody, dla których warto umówić się do spa

Czy jesteś jedną z tych osób, które wciąż szukają ważnego powodu, by wybrać się do spa? A może uważasz, że proponuje tylko zabiegi kosmetyczne? Cóż, jeśli tak, koniecznie przeczytaj ten artykuł. 

Pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne

Obecnie ośrodki spa oferują rozmaite usługi, m.in. masaże, zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. Dla początkujących profesjonalny masaż stanowi dobry punkt wyjścia. Eksperci zalecają masaż gorącymi kamieniami, by poprawić krążenie krwi, złagodzić ból i zrelaksować całe ciało.

Masaż stóp również jest świetnym pomysłem. Zmniejsza ryzyko kontuzji stóp i kostek. Łagodzi bóle głowy i obniża ciśnienie krwi. Z kolei kąpiele mineralne pomogą osobom cierpiącym na bóle krzyża, reumatoidalne zapalenie stawów i fibromialgią. Polecane są też w przypadku zapalenia kości i stawów oraz sztywniejącego zapalenia stawów kręgosłupa. Co ciekawe, nawet aromatoterapia wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Pomaga w walce z bezsennością i depresją.

4 powody, dla których warto umówić się do spa

Pielęgnacja skóry

Nie musisz się wstydzić tego, że chcesz wyglądać jak najlepiej. Spa oferują różnego rodzaju zabiegi na twarz, dzięki którym skóra będzie wyglądać młodo, zdrowo i świeżo. Od prostego peelingu po ukierunkowaną laseroterapię leczącą wypryski i blizny potrądzikowe, mężczyźni i kobiety opuszczą spa z większą pewnością siebie.

Doskonały sposób na relaks

W takich miejscach panuje wspaniała atmosfera. Oferują luksusowe udogodnienia. Dzięki temu możesz się w nich wspaniale zrelaksować i uciec od szarej codzienności. Oczyścić umysł i chętniej wrócisz do pracy.

4 powody, dla których warto umówić się do spa

Wspiera odchudzanie

Największą popularnością cieszą się następujące zabiegi wyszczuplające: elektrostymulacja, drenaż limfatyczny i lipoliza. Elektrostymulacja polega na przymocowaniu elektrod do problematycznych obszarów i wysyłaniu małego ładunku elektrycznego przez tkankę tłuszczową. W ten sposób zwiększa skurcz mięśni i przepływ krwi.

Z kolei drenaż limfatyczny (masaż limfatyczny) zwiększa przepływ limfy w ciele. Opiera się na konkretnej sile nacisku i rytmicznych ruchach okrężnych. Pozwala limfie płynąć w kierunku serca, oczyszczając organizm z toksyn.