Jakie kwiaty wybrać do wiązanki ślubnej?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w życiu kobiety. Nic więc dziwnego, że w tym dniu chce wyglądać pięknie i zjawiskowo. Kwiaty podczas ceremonii są nieodzowną częścią, zarówno ubioru jak i dekoracji kościoła i sali weselnej. Odpowiednio dobrane kolorystycznie zrobią niesamowity efekt zarówno dla gości jak i samej pary młodej.

 

Bukiet ślubny - jaki wybrać?

 

Wybór bukietu ślubnego w dużej mierze zależy od samej panny młodej. Od jej stylu, preferencji, ale i zasobności portfela. Nie oszukujmy się, ale organizacja wesela nie należy do najtańszych i może się okazać, że wybrane przez nas kwiaty i kompozycje mogą przekroczyć nasz budżet. Wybór kwiatów zależy od pary młodej. Zazwyczaj wybierane są delikatne i stonowane kolory, ale jeśli mamy nieprzeciętną parę, lubiącą się wyróżniać, może się okazać, że wybrane przez nich kwiaty będą wyglądały równie zjawiskowo. Z całą pewnością należy zwrócić uwagę na to by wszelkie zestawy, czyli dekoracja kościoła, sali weselnej, auta, a także wiązanka panny młodej muszą być ze sobą spójne. Pamiętajmy również o butonierce dla pana młodego oraz dla świadka. Świadkowa zazwyczaj ma na sobie wykonaną w tym samym stylu bransoletę kwiatową, stworzoną dokładnie z tych samych kwiatów co wiązanka panny młodej.

Jakie kwiaty wybrać do wiązanki ślubnej?

Jakie kwiaty wybrać do ślubu?

 

Wybierając kwiaty do wymarzonej wiązanki ślubnej, zwróćmy uwagę na sezon, w jakim bierzemy ślub. Inne kwiaty dostępne są w sezonie wiosennym, inne w sezonie letnim. Wiosną idealnym wyborem będą frezje, lewkonie i irysy. Latem natomiast mamy dużo większe pole do popisu. Do wyboru mamy mieczyki, piwonie, lawendę. Jeżeli decydujesz się na ślub jesienią, to do swojej wiązanki możesz wybrać wrzosy, hortensje albo margerytki. Do poszczególnej pory roku warto zawiązać właśnie bukietami kwiatów i dekoracją. Sezonowe kwiaty będą zdecydowanie tańszym rozwiązaniem i nie będzie problemu z ich dostępnością. Warto już wcześniej zastanowić się nad tym, jakie kwiaty wybierzemy na ten wyjątkowy dzień oraz kwiaciarnię lub firmę specjalizującą się w organizacją wesel i dekoracji.