Plastry kinezjologiczne - co warto o nich wiedzieć?

Kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne to zabieg fizjoterapeutyczny, który ma na celu redukcje bólu i skrócenie czasu, który potrzebny jest do pełnego powrotu do zdrowia. Co zatem warto wiedzieć na temat tej metody?

Kinesiotaping – podstawowe informacje

W dzisiejszych czasach kinesiotaping zyskuje na dużej popularności. Z plastrowania dynamicznego często korzystają sportowcy. Takie plastrowanie polega na przyklejeniu do ciała w miejscu kontuzji specjalnych taśm kinezjologicznych, które doskonale nadają się do stabilizacji takiego miejsca. Warto również zauważyć, że z takich plastrów można korzystać również profilaktycznie. Dzięki nim możemy, bowiem znacząco zredukować ryzyko wystąpienia urazów. Po plastry do kinesiotapingu coraz chętniej sięgają także kobiety w ciąży, a wszystko to, dlatego że taśmy kinezjologiczne przyczyniają się do poprawy postawy ciała ciężarnych, a ponadto niwelują również możliwość wystąpienia żylaków. Plastry kinezjologiczne są bardzo wygodne w użytkowaniu, doskonale dopasowują się do ciała. Co ważne takie przedmioty posiadają parametry zbliżone do parametrów skóry ludzkiej.

Plastry kinezjologiczne - co warto o nich wiedzieć?

Sposób przyklejenia plastrów do kinesiotapingu ma znaczenie

Aby plastry kinezjologiczne były skuteczne muszą zostać nalepione w prawidłowy sposób, dlatego też w tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego fizjoterapeuty. Plastry można przyklejać na różne sposoby w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. To właśnie fizjoterapeuta jest tą osobą, która jest w stanie wykonać tę czynność w fachowy sposób. Plastry można naklejać w różne miejsca. Możemy wyróżnić miedzy innymi taśmy na kolano, taśmy na kręgosłup czy też taśmy na mięśnie. Z prawidłowo przyklejonym plastrem możemy chodzić nawet przez kilka dni, są one wodoodporne. Jeżeli więc chcemy poprawić prace swoich mięśni, zredukować ból po przebytej kontuzji, zmniejszyć obrzęk czy też zniwelować wady postawy to z całą pewnością warto rozważyć rozwiązanie, jaki jest umówienie się na wizytę do gabinetu fizjoterapeutycznego na specjalistyczny zabieg plastrowania dynamicznego.