Jak przygotować cerę na wiosnę?

Po zimnych i ciemnych miesiącach zimowych z utęsknieniem wyczekujemy pierwszych ciepłych dni i promieni słońca. Wiosna kojarzy nam się budzącą się do życia przyrodą, kolorami i zielenią. Zimą nasza cera potrzebuje wyjątkowej ochrony przed mrozem. Wiosna natomiast jest czasem kiedy musimy naszą cerę przygotować na nadchodzące lato. Jak zatem przygotować się na ciepłe miesiące?

Złuszczanie

Jest to pierwszy krok ku pięknej skórze, którą będziesz na co dzień pokazywać. Regularne stosowanie scrubów i peelingów sprawi, że twoja skóra będzie odżywiona i pozbędziesz się z niej martwego naskórka. Podczas pierwszej fazy pielęgnacji z użyciem peelingu, wykonujesz również masaż, który pobudza mikrokrążenie w naskórku, a co za tym idzie, nadajesz skórze blasku i promiennego blasku.
Jak przygotować cerę na wiosnę?

Tonizacja

Jest to niezbędny element codziennej pielęgnacji. Jest łącznikiem między pierwszym etapem pielęgnacji a trzecim. Dzięki kosmetykom tonizującym skóra posiada odpowiednie pH i lepiej przyswaja składniki z później użytych kremów. Warto skupić się na kosmetykach z naturalnym składem. Przy zakupie kosmetyków zwróć uwagę, z jakimi składnikami są. Aby kosmetyki były odpowiednie, powinny zawierać w składzie mocznik, glicerynę, alantoinę, aloes, a także witaminę C.

Nawilżenie

Ostatnim krokiem, którego musimy pilnować podczas codziennej pielęgnacji, jest odpowiednie nawilżenie. Skóra, której brakuje składników nawilżających, jest napięta i ściągnięta. Pewnie nie raz po umyciu twarzy odczuwasz takie nieprzyjemne ściągnięcie. Po zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji uczucie takie  z czasem minie, a skóra będzie świetlista i delikatna w dotyku. Jeżeli nie masz pewności co do kosmetyków, których używasz, możesz umówić się do kosmetologa, który doradzi, czego używać, w jakiej formie i z jaką częstotliwością. Pamiętaj jednak, że skóra potrzebuje codziennej pielęgnacji i nawet wyjeżdżając na weekend czy na urlop nie możesz pominąć, żadnego z etapu pielęgnacji. Po powrocie warto zafundować sobie jeszcze bardziej odżywcze dla skóry SPA.