Ceramidy - czym są i jaką pełnią rolę w kosmetykach?

Ceramidy są bardzo istotne dla kosmetyków, zwłaszcza dla tej nadsuszonej. Mogą być używane codziennie, aby zapewnić dobry ton skóry. Jaka jest główna funkcja tych urządzeń? Odpowiedź nadchodzi.

Czym są ceramidy?

Ceramidy są naturalnym związkiem występującym w naskórki i składają się z długołańcuchowego kwasu tłuszczowego, który wspiera funkcje komórkowe skóry. Pomagają utrzymać wilgoć skóry i nie pozwalają jej wyschnąć. Bariera ta może być użyteczna do ochrony naskórka przed szkodliwymi warunkami. Działanie ceramidu w leczeniu małych zmarszczek i linii widać po ekspozycji suchej skóry na działanie światła słonecznego. Odpowiednie nawilżenie, jakie zapewniają poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, może zapewnić wrażenie odmładzania kondycji skóry.

Niedobór ceramidói) występuje w różnym wieku i przy różnych chorobach m.in. pojawia się gy pacjent ma atopowe zapalenie skóry, zaburzenia hormonalne czy zaburzenia metaboliczne. Ponadto środki myjące (mydło, rozcieńczenia) UV i czynniki atmosferyczne mogą wpływać na właściwy skład naskórka, a zatem na zawartość cermaidów. Poziom ceramidów zmniejsza się również wraz z wiekiem, powodując widoczne zmarszczki, suchą, flamboyant cerę i cerę matową.

 Ceramidy - czym są i jaką pełnią rolę w kosmetykach?

Kosmetyki z ceramidami – korzyści ze stosowania

Kosmetyki z zwartością ceramidów to nowe trendy, a ich popularność stale rośnie Ceramidy odgrywają ważną rolę w zatrzymaniu wody przez skórę, a zmniejszenie ich ilości lub uszkodzenia zwiększa utratę wody, co sprawia, że skóra nie dłużej gładkie i zmarszczki pojawiają się na skórze. Z tego względu kosmetyki z nimi stają się coraz bardziej popularne, bo codzienne stosowanie jest korzystne.

Stosowanie ceramidów w kosmetykach wpływa na zwiększanie produkcji kolagenu i nawodnienie skóry. Kremy z nimi stymulują naprawę skóry, pomagają zmniejszyć efekty starzenie się. Znajdują się w kremach, balsamach czy specjalnych olejkach do stosowania na skórę. Różne marki oferują różne produkty nawilżające dostosowane do różnego typu skóry.