Dlaczego konturowanie szyi jest takie ważne?
Konturowanie szyi - na czym polega?
Konturowanie to hit ostatnich lat, nic więc dziwnego, że osoby śledzące trendy w makijażu mogą mieć wrażenie, że wiedzą już wszystko na jego temat. Okazuje się jednak, że czynność ta potrafi nadal zaskoczyć. Jeszcze nie tak dawno mówiąc o konturowaniu mieliśmy na myśli przede wszystkim zabieg dotyczący twarzy, dziś jednak coraz częściej możemy usłyszeć również o konturowaniu szyi i korzyściach, jakie pociąga ono za sobą. Warto zatem przypomnieć, że samo konturowanie jest techniką, dzięki której jesteśmy w stanie modelować rysy naszej twarzy, a w związku z tym – poddawać je korekcie. Skoro jednak jest techniką tak skuteczną, dlaczego nie przenieść jej także na inne części ciała, nie tylko na szyję i kark, ale również na dekolt, plecy, a nawet nogi?
Zalety konturowania szyi
Makijażyści uważają, że w pewnych okolicznościach konturowanie szyi jest zabiegiem wskazanym. Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy zależy nam na zjawiskowym wyglądzie i uważamy, że nie możemy pozwolić sobie na żadne niedociągnięcia w tym zakresie. Konturowanie szyi przydaje się więc choćby wówczas, gdy wybrana przez nas kreacja przewiduje zastosowanie wysokiego upięcia włosów. Pozwala na uzyskanie efektu szczupłej twarzy, a jednocześnie – smukłej i eleganckiej szyi. Konturowanie może być też przydatne wówczas, gdy planujemy założyć sukienkę charakteryzującą się dużym dekoltem i głębokim wycięciem umieszczonym na plecach. Takie kreacje prezentują się olśniewająco, nie warto jednak myśleć o nich, gdy nie ma się gładkiej, zadbanej, a jednocześnie promiennej skóry. Na konturowanie szyi możemy zdecydować się nie tylko w otoczeniu specjalisty od makijażu, ale i w domowym zaciszu, wcześniej jednak warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki i akcesoria.
Kosmetyki do konturowania
Podobnie, jak ma to miejsce w odniesieniu do konturowania twarzy, także w sztuce konturowania szyi kluczowe znaczenie może mieć jakość kosmetyków. Warto więc stawiać na uznane marki oraz na rozwiązania o przedłużonej trwałości, a nie trzeba będzie martwić się o konieczność dokonywania poprawek. Jeśli chodzi o technikę, mówimy zarówno o konturowaniu na mokro, jak i na sucho. W obu przypadkach należy przy tym sięgać po nieco inne rozwiązania. Przy konturowaniu na mokro przydadzą się nam nie tylko produkty kremowe, ale i gąbka w kształcie jajeczka niezbędna podczas ich nakładania. Pozwala to na staranne nałożenie odcieni, a jednocześnie przyczynia się do tego, że zlewają się one do tego stopnia, że nawet uważnemu obserwatorowi ciężko jest dostrzec różnicę między nimi. Bez względu na to, czy stosujemy bronzer, czy też rozświetlacz w sztyfcie, należy sięgać przede wszystkim po te rozwiązania, których nakładanie nie jest skomplikowane. Gdy stawiamy na konturowanie na sucho, posługujemy się pudrami, tak sypkimi, jak i tymi w kamieniu. Nietrudno się przy tym domyśleć, że o sukcesie konturowania będzie w takim przypadku w dużym stopniu decydował właściwy wybór pędzla przeznaczonego do tego celu. Już w trakcie nakładania kosmetyków należy zresztą uważać, aby na włosi pędzla nie pozostało ich zbyt wiele, sprawi to bowiem, że końcowy efekt będzie sprawiał wrażenie nienaturalnego. Ponieważ konturowanie szyi wykonuje się w celu jej wyszczuplenia i wysmuklenia, w pierwszej kolejności należy nałożyć bronzer. Jeśli nie zapomnimy o omieceniu obszaru pod żuchwą, już na tym etapie możemy liczyć na to, że nasza twarz wysunie się na pierwszy plan. Rozświetlacz należy stosować przede wszystkim na samym środku szyi, choć nie zaszkodzi, jeśli omieciemy nim również tylną część karku. Jeśli przyprószymy nieco plecy i dekolt, z cała pewnością nie będzie to błąd.