Zakup wózka inwalidzkiego - o czym warto pamiętać?

Wózek inwalidzki to jeden z najważniejszych sprzętów codziennego użytku dla wszystkich tych osób, które nie mogą poruszać się samodzielnie. Z takiego urządzenia medycznego korzystają pacjenci o ograniczonej mobilności. Sprawdza się on w przypadku osób cierpiących na niedowład nóg czy też osób, które nie mogą chodzić przez określony czas np. po przebytej operacji czy po doznanym urazie. Wózek inwalidzki powinien być wygodny i bezpieczny, wówczas jest on nieocenioną pomocą w codziennym funkcjonowaniu.

O czym warto pamiętać przy wyborze wózka inwalidzkiego?

Odpowiednio dobrany wózek inwalidzki ma duży wpływ na komfort życia osoby, która będzie z niego korzystała. Podczas jego wyboru warto, zatem zwrócić uwagę na to, aby taki sprzęt posiadał stabilną konstrukcję oraz odpowiednią szerokość siedziska. Wózek inwalidzki powinien być także wykonany z materiałów wysokiej jakości. Należy zaznaczyć, że tego rodzaju urządzenia możemy podzielić na dwie główne grupy. Są to: wózki ręczne oraz wózki przeznaczone do samodzielnego użytkowania. Wózki ręczne to rozwiązanie dla osób, które wymagają wsparcia ze strony opiekuna. Sprawdzą się one przede wszystkim w przypadku pacjentów posiadających mocno ograniczoną mobilność. Przy zakupie wózka inwalidzkiego warto wziąć także pod uwagę to, jakie udogodnienia posiada dany sprzęt. Wiele osób decyduje się np. na zakup wózka inwalidzkiego, który posiada takie elementy jak blokada anty-wywrotna, pas zabezpieczający przed zsuwaniem, siedzisko wykonane z materiału łatwego w czyszczeniu czy też podnóżki z funkcją uchylania. Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem jest również specjalny hamulec dla osoby prowadzącej wózek. Ponadto warto dodać, że w przypadku wózków ręcznych ważne jest to, aby taki sprzęt był łatwy w transporcie.

Zakup wózka inwalidzkiego - o czym warto pamiętać?

Zakup wózka inwalidzkiego – z oferty, jakiej firmy warto skorzystać?

Na rynku istnieje duży wybór wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych i seniorów. Godną uwagi ofertę w zakresie tego typu przedmiotów ma sklep Medicus.pl. Odnajdziemy tu np. składane inwalidzkie wózki transportowe czy też wózki inwalidzkie z funkcją toalety. Dodatkowo w sklepie tym możemy dokupić również wysokiej jakości poduszki przeciwodleżynowe, które są idealnym rozwiązaniem dla osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej. Sklep Medicus.pl to miejsce, w którym dostępne są wyłącznie atestowane wózki inwalidzkie. Są to produkty medyczne. Dzięki takim przedmiotom osoby schorowane mogą przemieszczać się w bezpieczny sposób. Jeżeli więc zależy na zakupie komfortowego wózka inwalidzkiego warto zapoznać się bliżej z ofertą tej firmy. Dostępne są tu wózki od najlepszych producentów.  To właśnie tu możemy dobrać taki wózek, który jak najlepiej będzie dostosowany do poziomu naszej aktywności oraz do indywidualnych dysfunkcji. Należy także dodać, że sklep ten posiada wielu zadowolonych klientów. Klienci doceniają nie tylko wysoką jakość sprzedawanego tu sprzętu medycznego, ale również atrakcyjne ceny, fachową obsługę oraz szybkie i sprawne zakupy.