Profesjonalna frezarka podologiczna. Na co zwracać uwagę przy jej wyborze i zakupie?

Frezarka podologiczna to podstawowy i bardzo istotny element wyposażenia każdego salonu oferującego zabiegi na stopy. Za jej pomocą możemy skutecznie zadbać o piękno i zdrowie stóp klientek oraz w wygodny i sprawny sposób przeprowadzić podstawowe zabiegi z zakresu pedicure i podologii. Aby praca przebiegała w komfortowych i bezpiecznych warunkach, frezarka musi posiadać jedną istotną funkcję – jest nią wbudowany pochłaniacz pyłu, który chroni płuca osoby przeprowadzającej zabiegi oraz pozwala wykonywać pracę w higienicznych, zgodnych z normami warunkach.

Frezarka podologiczna – jakie cechy powinno posiadać profesjonalne urządzenie?

Wybór odpowiedniej frezarki do gabinetu to niełatwe zadanie, o czym przekonuje się każda osoba, która przystępuje do jego poszukiwania. Dobrej jakości urządzenie powinno spełniać szereg warunków, dzięki którym praca z jego wykorzystaniem będzie nie tylko skuteczna i efektywna, ale przede wszystkim bezpieczna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Frezarka podologiczna jest profesjonalnym urządzeniem, które pozwala na wykonywanie różnego rodzaju zabiegów – od klasycznego pedicure, po zabiegi lecznicze.

W sprzedaży dostępne są zarówno urządzenia przeznaczone do pracy na sucho, jak i te działające na mokro. Wybór konkretnego z nich zależy głównie od preferencji osoby wykonującej zabieg. Frezarki z pochłaniaczem pyłu to zwykle urządzenia pracujące na sucho, z kolei urządzenia mokre dodatkowo nawilżają skórę. Warto jednak wiedzieć, że zmoczenie naskórka może utrudniać jego prawidłową ocenę, dlatego do zabiegów medycznych w ich miejsce zalecana jest frezarka podologiczna z pochłaniaczem pracująca na sucho.

Profesjonalna frezarka podologiczna. Na co zwracać uwagę przy jej wyborze i zakupie?

Jakie parametry warto wziąć pod uwagę przy zakupie frezarki podologicznej?

Przeglądając dostępne w sprzedaży urządzenia warto zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia i wybierać raczej te ciche – praca z nimi będzie bowiem bardziej komfortowa. Jeśli naszym wyborem będzie frezarka podologiczna z pochłaniaczem, warto sprawdzić zakres pochłaniania pyłu przez urządzenie – przyjmuje się, że powinien on wynosić ok. 99%, co ochroni nasze płuca przed wdychaniem szkodliwego pyłu oraz jego osadzaniem się na meblach i powierzchniach w gabinecie.

Frezarki wyposażone w pochłaniacz pyłu posiadają także worek, w którym gromadzi się cały zebrany przez nie pył. Istotną kwestią jest sama pojemność worka – im będzie on większy, tym rzadsza częstotliwość jego wymiany. Dodatkowo, warto zwrócić także uwagę na materiał, z którego jest wykonany worek – profesjonalne urządzenia są wyposażone w specjalne filtry włókninowe, które zabezpieczają zawartość przed wydostawaniem się na zewnątrz.

Istotną kwestię przy wyborze frezarki podologicznej stanowi także zakres obrotowy urządzenia. Warto inwestować w zakup sprzętu, który pozwala na zmianę obrotów, co pozwoli na dostosowanie jego pracy do indywidualnych potrzeb własnych i pacjenta. Do codziennej pracy zupełnie wystarczające są jednak urządzenia, których zakres obrotów wynosi ok. 30 000 na minutę. Sporym ułatwieniem w sterowaniu pracą urządzenia będzie także cyfrowy wyświetlacz oraz praktyczne wiertło czyszczące do głowicy, które pozwala na oczyszczenie urządzenia po każdorazowym użyciu.