Jedwab morwowy – wyjątkowy materiał do Twojej sypialni

Jakość snu ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne i fizyczne. Z tego względu warto zadbać o ten niezwykle ważny aspekt życia. Można to robić na wiele sposobów, m.in. poprzez wprowadzenie do sypialni odpowiedniej atmosfery oraz tkanin, które zapewniają nie tylko przytulny klimat, ale i lepszy sen.

Jedwab morwowy – naturalność w luksusowym wydaniu

Jednym z materiałów, które warto mieć w swojej sypialni jest jedwab morwowy słynący ze swoich licznych zalet. To dotyk luksusu, na który obecnie może pozwolić sobie praktycznie każdy, komu zależy na stworzeniu w sypialni warunków sprzyjających odpoczynkowi i relaksowi. Jedwab morowy jest tkaniną naturalnego pochodzenia. Pozyskuje się go z kokonu jedwabnika morwowego. Jest miękki i gładki, a przy tym lekki. Wyróżnia się charakterystycznym połyskiem. Pomimo że w dotyku sprawia wrażenie chłodnego, doskonale sprawdza się nie tylko latem, ale również jesienią i zimą. Jest to zasługą jego termoregulacyjnych właściwości. Jedwab morwowy cechuje się też higroskopijnością, wytrzymałością oraz elastycznością. Jest przy tym odporny na gniecenie. Nie podrażnia wrażliwej skóry i nie uczula, przez co nadaje się dla alergików.

Jedwab morwowy – zastosowanie w sypialni

Z jedwabiu morwowego szyje się poszewki na kołdry i poduszki. Taka pościel ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim prezentuje się niezwykle elegancko. Przyjemnie chłodzi, gdy temperatury są wysokie i otula ciepłem, kiedy na zewnątrz jest zimno. Z uwagi na to, że jedwab morwowy znakomicie chłonie barwniki, wykonana z niego pościel może przybierać rozmaite barwy. To przekłada się na jej wysokie walory estetyczne. Poszewki na poduszki z jedwabiu morwowego polecane są nie tylko alergikom, ale także osobom przywiązującym dużą wagę do kondycji swojej cery. Omawiana tkanina chroni przed zmarszczkami, ponieważ nie powoduje odgnieceń na skórze. Pomaga ponadto w utrzymaniu wilgoci – po nocy twarz nie będzie mokra czy spocona. Oprócz tego jedwab morwowy jest w pełni bezpieczny dla włosów – nie są one narażone na kruszenie czy tarcie. Efekt? Brak kołtunów, które trudno jest rozczesać. Z jedwabiu morowego szyte są także opaski na oczy. Blokują one światło, co pozwala szybciej zasnąć i lepiej wypocząć. Redukują też obrzęki wokół oczu. Rano twarz jest wypoczęta i wyraźnie odświeżona.

Jedwab morwowy – wyjątkowy materiał do Twojej sypialni

Jedwab morwowy – jak o niego dbać?

Kupując poszewki czy opaski na oczy z jedwabiu morowego z myślą o wykorzystaniu ich w sypialni, trzeba pamiętać o tym, aby dbać o nie we właściwy sposób. To przedłuży ich żywotność. Dzięki prawidłowej pielęgnacji nie stracą one swoich cennych właściwości przez długi czas. jedwab morwowy nie lubi namaczania oraz wyżymania. Poszewki i opaski najlepiej zatem prać ręcznie w chłodnej wodzie z zastosowaniem delikatnych detergentów przeznaczonych specjalnie do jedwabiu. Trzeba je suszyć na płasko. Co się zaś tyczy prania w pralce, to jedwabiu morowego nie powinno się łączyć z innymi materiałami. Temperatura prania nie może przekraczać 40 st. C. Zalecany jest program do delikatnych tkanin.