Jaki rodzaj odkurzacza sprawdzi się w Twoim domu?

Wśród domowych obowiązków odkurzanie jest jednym z najczęściej wykonywanych i może dlatego niezbyt lubianym zadaniem. Brud i kurz pojawia się jednak momentalnie i jeśli chcemy cieszyć się czystym domem odkurzanie należy powtarzać często. Zatem jaki odkurzacz wybrać, by sprzątanie było sprawne i skuteczne? Czy lepszy jest model automatyczny, czy dokładniej posprzątamy odkurzaczem ręcznym? Na co zwrócić uwagę, by wybrać model dobrze dostosowany do naszych podłóg, który ekonomicznie i szybko umożliwi nam codzienne porządki? Odkurzacze domowe to urządzenia, które muszą znaleźć się w każdym gospodarstwie, ale ich używanie wcale nie musi być przykrym obowiązkiem. Jeśli dobrze dobierzemy rodzaj odkurzacza do naszych potrzeb, sprzątanie będzie łatwe i wygodne.

Nowoczesny design

Czy Ciebie również drażnił ciężki odkurzacz wjeżdżający w kostki i plączące się kable? Odkurzanie nawet małych powierzchni to nie była ulubiona czynność, a stare modele odkurzaczy były toporne i zupełnie niewygodne. Dzisiejsze modele zachwycają designem, małymi gabarytami, sporą mocą i zwrotnością. Przeglądając odkurzacze domowe koniecznie zwróć uwagę na sposób zasilania, jaki proponuje producent, czy sprzęt jest bezworkowy czy workowy oraz w jaki sposób wymienia się filtry. Jest to szczególnie istotne, gdy mamy w domu alergika. W takiej sytuacji pragniemy posprzątać naprawdę dokładnie i tak ważne jest, by sprzęt AGD, którego używamy był dobrej jakości.

Jaki rodzaj wybrać?

Z pewnością innego odkurzacza potrzebujemy w mieszkaniu, innego w wielopiętrowym domu. Istotne jest także, czy mamy dywany, czy preferujemy gładkie podłogi bez dodatkowych tkanin. Producenci oferują odkurzacze domowe nastawione typowo na domy z dziećmi i zwierzętami, które specjalizują się w zbieraniu niechcianej sierści. Analizując ofertę sklepu Eltkom.pl możemy zauważyć jak różnorodna jest dziś propozycja producentów małego AGD. Jednym z najmodniejszych ostatnio urządzeń są odkurzacze automatyczne, które w niewiarygodny sposób ułatwiają nam sprzątanie, ograniczając nasze obowiązki do minimum. Roboty sprzątające same przemieszczają się po Twojej podłodze, zgrabnie omijając przeszkody, a skutecznie zbierając zabrudzenia, dzięki zastosowaniu nowoczesnych i obrotowych szczotek. Możesz w nich z łatwością zaprogramować harmonogram sprzątania, wyznaczyć strefy, do których odkurzacz ma nie wjeżdżać. Kiedy Ty robisz zakupy, bierzesz kąpiel lub jesteś w pracy, odkurzacz zrobi za Ciebie najdłuższą pracę. Wystarczy później opróżnić pojemnik i regularnie czyścić elementy odkurzacza.

Jaki rodzaj odkurzacza sprawdzi się w Twoim domu?

Technologia spieszy z pomocą

Sporą popularnością w ofercie Eltkom.pl cieszą się też stojące odkurzacze bezprzewodowe, jak hitowy model Xiaomi Dreame. Posprzątanie mieszkania piętrowego jeszcze nigdy nie było tak proste. Odkurzacz bezprzewodowy z łatwością wjedzie z Tobą do każdego zakamarka, mnóstwo różnych końcówek pozwoli Ci odkurzyć każdą powierzchnię, a bateria zapewni czas potrzebny na odświeżenie całego mieszkania. Tego typu odkurzacze domowe poradzą sobie z każdym rodzajem brudu dzięki dużej mocy ssącej i łatwości opróżniania pojemnika na brud. Fani tradycyjnych rozwiązań znajdą też w ofercie Eltkom.pl odkurzacze o bardziej tradycyjnych kształtach, w których zastosowano jednak nowoczesną technologię ułatwiającą sprzątanie. Każdy znajdzie tu odkurzacz, o jakim marzy!