Trener personalny — co wiadomo na temat tego zawodu?

 

Nie masz pomysłu na swoje życie zawodowe, ale wiesz, że darzysz miłością aktywność fizyczną? W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy praca, jaką wykonuje trener personalny, nie jest tą wymarzoną.

Praca trenera personalnego — dla kogo?

Z jednej strony każda osoba może zostać trenerem personalnym, natomiast z drugiej wypada odnotować, że wymagane jest spełnienie kilku warunków. Warunek numer jeden to wspomniana już miłość do wysiłku fizycznego. W końcu, gdyby tej miłości nie było, nie byłoby mowy o czerpaniu radości z ćwiczenia przez kilka godzin dziennie. Nie sposób też nie wspomnieć o chęci pracy z ludźmi (warunek numer dwa). Trener personalny codziennie ćwiczy i współpracuje ze swoimi podopiecznymi. Co za tym idzie, na pewno przydarzą się sytuacje, kiedy dojdzie do testowania cierpliwości i wyrozumiałości. Jeżeli uważasz, że brakuje cierpliwości i wytrzymałości, o karierze trenera personalnego trzeba po prostu zapomnieć.
Można także dodać, że podczas pracy Trenera Personalnego liczy się również silny charakter. Przekonywanie do ciężkich ćwiczeń nie odbywa się na zasadzie próśb.

Co do wykształcenia, ukończenie studiów wyższych z zakresu sportu, wychowania fizycznego, fizjoterapii bądź rehabilitacji nie jest wymagane. Jest to związane, z tym że cała wiedza może zostać nabyta w czasie kursu przygotowawczego. Zaliczenie kursu jest oczywiście obowiązkowe.

Czym musi zajmować się trener personalny?

Praca trenera personalnego dotyczy głównie ułożenia planów treningów i ćwiczeniu z podopiecznymi. Obowiązkowe jest także monitorowanie postępów, jakie osiągają klienci. Otóż dzięki monitorowaniu ćwiczeń możliwe jest dostosowanie ich intensywności. Zdarza się też, że trener personalny ma uprawnienia i wiedzę na temat dietetyki. Wtedy do zakresu działań wypada dodać opracowywanie diet.

Zapewne pierwsze skojarzenie z trenerem personalnym to mięśnie. Jeśli tak jest, nie dziwi to, ale nie wolno zapominać, że znaczenie mają mięśnie i emocje (mówiąc wprost — chodzi o kondycję psychiczną).

Warto na koniec podkreślić, że bardzo duże znaczenie ma umiejętność motywowania i wsparcia podczas metamorfozy. W przypadku większości osób mowa o na tyle ciężkim okresie, że dodatkowe wsparcie jest nieodzowne.

Trener personalny — co wiadomo na temat tego zawodu?

Chce być trenerem personalnym — co zrobić?

Zgodnie z tym, co już zostało powiedziane — nie ma innego wyjścia niż ukończenie kursu na trenera personalnego. Co więcej, takich szkoleń powinno się szukać głównie na terenie dużych miast. Ceny zależne są od miejsca i trybu, w jakim odbywa się szkolenie. Dodatkowo kurs może trwać kilka, jak i kilkanaście tygodniu tygodni. Kluczowa jest intensywność zajęć.

Poza tym szkolenie to inwestowanie we własne życie zawodowe. Tak więc, jeśli masz jakieś wątpliwości związane z konkretnym szkoleniem, pod żadnym pozorem się na nie nie decyduj.

Trener personalny — co wiadomo na temat tego zawodu?Trener personalny — co wiadomo na temat
tego zawodu?

Jakich zarobków można się spodziewać?

W kwestii zarobków decydujące znaczenie ma rodzaj pracy. Początkujący trenerzy personalni zazwyczaj zaczynają karierę w siłowniach i klubach fitness. Niemniej nie oznacza to atrakcyjnych zarobków. Rzeczywistość wygląda jednak tak, że marka rośnie wraz z kolejnymi zadowolonymi osobami. Kilka lat świetnej pracy może mieć przełożenie na zarobki rzędu nawet kilkunastu tysięcy miesięcznie.

Znajdź swojego trenera personalnego wyszukując w sieci hasła: trener personalny Kraków