Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Gołębie rzadko boją się kontaktu z ludźmi. To jest powszechne w domu, że szukają na balkonie żywności i zostawiają niespodzianki. Problem ten dotyczy nie tylko estetyki, ale też stwarza niebezpieczeństwo dla zdrowia. Jak zatem odstraszyć gołębie z balkonu?

Po co odstraszać gołębie?

Niektórzy mówią, że gołębie nie powinny być odstraszane. W niektórych miastach powszechną praktyką gołębi jest karmienie chlebem, który jest wyrzucany tak od tak, byle gdzie. Duża ilość łatwo dostępnej żywności zmienia naturę dzikiej przyrody i wpływa na wzrost liczby gołębi. Warto przy tym pamiętać, że gołębie są wysoce podatne na choroby. Obecnie istnieje dużo chorób zakaźnych związanych z tymi ptakami lub jego ekskrementami, które wpływają także na zdrowie ludzi.

Siatka przeciw ptakom

Sitka na balkonie jest bardzo przydatna i tania jako sposób na pozbycie się gołębi. Przede wszystkim zapobiega przedostawaniu się ptaków. Rozwiązanie może mieć jedną wadę — jest to niska jakość estetyczna, która jest ważna dla wielu znacznie więcej niż komfort. Natomiast jest to bardzo dobra opcja ochrony nie tylko przed gołębiami ale także przed innymi ptakami. Dobrze działa na balkonie, na werandzie i przy parapetach w przypadku dużych okien. Zakup sieci jest inwestycją dość tanią, ale istotną i długotrwałą ze względu ich wysoką odporność i trwałość.

Jak odstraszyć gołębie z balkonu?

Czujnik ultradźwiękowy

Dźwiękowe urządzenia odstraszające są bardzo skuteczne. Ich hałas sprawia, że ptaki, w tym gołębie, czują się nieswojo. Taki odstraszasz jest bardzo atrakcyjny, ponieważ częstotliwość, przy której nadajnik działa odpycha również nietoperze.

Kolce na ptaki to dobry sposób na gołębie

Używanie tej metody jest bardzo skuteczne do odstraszenia gołębi i jest to najefektywniejszy sposób szeroko stosowany w walce z gołębiami miejskimi. Pomaga zapobiegać wyglądowi ptaków bez niszczenia piękna obiektu. Planując zakup należy wybrać rozmiar pasa z kolcami, rozstaw kolców a także ich wielkość. W przypadku ochrony ptaków przed najmniejszymi ptakami gęstość drutu powinna być znacznie większa.