Dlaczego warto kupić base coat i top coat?

Nakładanie bazy pod lakier wydaje się trudnym zadaniem. Dlatego nieraz może Cię kusić, by pominąć ten etap. Jeśli jednak marzysz o ładnych i zdrowych paznokciach, nie rezygnuj z bazy. Zobacz, dlaczego warto ją stosować.

Jak działa baza pod lakier?

Formuły baz obejmuje polimery i plastyfikatory. Wysychając, tworzą przezroczystą, gumowatą, lepką warstwę. Przylega zarówno do paznokcia, jak i do lakieru. Chroni płytkę, jednocześnie zapewniając ładne wykończenie. Baza wpływa na długotrwałość lakieru. Zasadniczo działa jak podkład do paznokci. 

Chociaż niektóre produkty łączą base coat i toap coat, warto wybrać dwa oddzielne kosmetyki. Zwykle zapewniają lepsze efekty.

Jakie zalety ma base coat?

Jasny lub ciemny lakier do paznokci może zabarwić płytkę. Nadaje jej blady kolor. Taka reakcja może wystąpić w ciągu kilku dni lub tygodni od zabiegu. To kwestia indywidualna. Warstwa bazowa tworzy barierę ochronną między paznokciem a lakierem. Tym samym zapobiega powstawaniu przebarwień.

Ponadto ułatwi równomierne rozprowadzanie lakieru. Niektóre produkty mają mleczną, gęstszą formułę. Dzięki temu wypełniają grzbiety i wygładzają łożysko paznokcia. Czasem utwardzają płytkę i chronią przed jej uszkodzeniem. Zwykle base coat zawiera witaminę E, białko i wapń. Wówczas utrzymuje zdrowe i silne paznokcie, zapobiegając ich rozdwajaniu i łuszczeniu.

Dlaczego warto kupić base coat i top coat?

Jakie zalety ma top coat?

To przezroczysty lakier do paznokci, zwykle nakładany jest po wysuszeniu hybrydy. Nadaje ładny połysk i chroni przed odpryskami. Ukrywa drobne niedoskonałości na paznokciach, takie jak wgniecenia i linie. Ułatwia przymocowanie zdobień do płytki.  Pomaga dłużej utrzymać lakier. Może również blokować promienie UV, wodą i innymi niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Top coat to uniwersalny kosmetyk, który jest niezbędny podczas każdego manicure i pedicure. Wpływa na kolor lakieru, wykończenie i ogólny wygląd. Dlatego należy o nim pamiętać!

Warto połączyć base coat z top coat i odżywką do skórek. Wtedy paznokcie będą wyglądać ładnie i zdrowo.