Jak zrobić papierowe dekoracje z papieru ryżowego?

Ozdoby z papieru ryżowego wykonują najczęściej osoby trudniące się wypiekiem tortów. Upiększenia wypieków w tej postaci naprawdę są naprawdę proste do samodzielnego wykonania, dlatego znalazły do tej pory wielu zwolenników. Są one oczywiście jadalne, wykorzystuje się je również do przygotowania innych posiłków, na przykład sajgonek.

Barwienie papieru ryżowego

Papier ryżowy daje mnóstwo ciekawych możliwości, z których każda jest na swój sposób wyjątkowa. Tak jak we wszystkim potrzebna jest odrobina wprawy, dlatego warto przetestować kilka technik. Na pracę z papierem ryżowym składają się trzy etapy, czyli: barwienie, formowanie i suszenie. W pierwszym potrzebne są rękawiczki, aby uniknąć zabarwienia dłoni, co niestety nie wygląda zbyt estetycznie, dodatkowo trudno domyć takie zanieczyszczenia. Do wykonania zabarwienia potrzebna jest mata silikonowa i talerz z wodą, a ilość barwnika należy dobrać w zależności od intensywności koloru, jaką chce się uzyskać. Po zanurzeniu papieru ryżowego w wodzie, należy poczekać do momentu, aż zmięknie. Dopiero po tym fakcie musi zostać wyjęty i przełożony na matę. Następnie pozostaje pokryć materiał dowolnie wybranymi kolorami.

Jak zrobić papierowe dekoracje z papieru ryżowego?

Jak przebiega formowanie papieru ryżowego?

Formowanie papieru ryżowego można wykonać na kilka sposobów, jednym z nich jest dokonanie czynności po jego wysuszeniu. W przypadku mokrego materiału wystarczy delikatnie pociągnąć za jeden z jego rogów, a w przypadku chęci uzyskania innego kształtu można uformować estetyczne fałdy. W celu otrzymania ciekawych wygięć wystarczy wygiąć matę i przypiąć papier klamerkami. Czasami może się zdarzyć, że papier się nie skleja, istnieje na to sposób. Chodzi o posmarowanie go wodą i delikatne rozklejenie.

Jak przykleić ozdoby z papieru ryżowego do tortu?

Po wykonaniu ozdób pozostaje przymocować je do gotowego tortu. Najlepszą przyczepność zyskują na schłodzonych kremie maślanym. W przypadku kremów na bazie śmietany ozdoby powinny być umieszczone tuż przed podaniem tortu, w innym przypadku zmiękną i dodatkowo zmienią kształt. Oznaczałoby to z pewnością dużą dozę frustracji i niezadowolenia, a po co serwować sobie zbędną porcję nerwów?