Jak pielęgnować młodą cerę?

Gdy kończymy dwadzieścia lat, z całą pewnością nie musimy jeszcze martwić się ani zmarszczkami, ani zwisającą skórą na twarzy. Nie oznacza to jednak, że młoda cera zawsze jest bezproblematyczna. Przeciwnie, również ona potrafi być kłopotliwa, a tym samym wątpliwości nie ulega to, że wymaga codziennej pielęgnacji. Jak zatem przygotować zawartość kosmetyczki, gdy ma się dwadzieścia lat?

Postaw na naturalne kosmetyki

Jeśli mamy już dwadzieścia lat, jest najwyższy czas na to, aby świadomie zacząć dbać o swoją urodę oraz o kondycję w jakiej znajduje się nasza skóra. Jeśli podejdziemy do tego zagadnienia profesjonalnie możemy mieć pewność, że jeszcze długo będziemy cieszyć się jej młodzieńczym wyglądem. Ważna jest także profilaktyka przeciwzmarszczkowa, o której coraz częściej mówi się, że nigdy nie jest na nią za wcześnie. Na szczęście, nie oznacza to wcale, że młoda kobieta musi zaopatrzyć się w dziesiątki kosmetyków generujących ogromne nakłady finansowe. Jeśli jednak kupujemy jakieś preparaty, wyróbmy w sobie nawyk sięgania przede wszystkim po te, które mają skład możliwie jak najbardziej zbliżony do naturalnego.

Dokładne oczyszczanie to podstawa

Jeśli zastanawiamy się nad tym, którą zasadę pielęgnacji powinnyśmy przyswoić sobie w pierwszej kolejności, najlepiej zacząć od tej, która mówi o zasadności starannego oczyszczania skóry i demakijażu. W tym kontekście najlepiej sprawdza się płyn micelarny stworzony po to, aby przecierać nim twarz zarówno ranem, jak i wieczorem. Jeśli nie wiemy, jak długo go stosować, najlepiej trzymać się zasady, zgodnie z którą demakijaż został ukończony w tym momencie, w którym płatek kosmetyczny jest zupełnie czysty. Jeśli mamy trądzik, a nasza cera jest skłonna do tego, aby pojawiały się na niej niedoskonałości, najlepiej decyzje dotyczące zakupu odpowiednich preparatów skonsultować z dermatologiem. W takim przypadku samodzielne eksperymentowanie zwykle przynosi opłakane rezultaty. Najważniejszym kosmetykiem jest w takim przypadku preparat przeznaczony do oczyszczania cery. Pozwala on na zapobieganie wypryskom, a do tego ogranicza błyszczenie. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że można stosować go bez żadnych ograniczeń. Zbyt częste sięganie po taki produkt przyczyni się przede wszystkim do tego, że sebum będzie się wydzielać z większą niż dotychczas częstotliwością. Twarz najlepiej jest więc oczyszczać rano i wieczorem, jeśli zaś wymaga ona specjalistycznej opieki także w środku dnia, problem mogą skutecznie rozwiązać modne ostatnio bibułki matujące.

Jak pielęgnować młodą cerę?

Kremy pielęgnacyjne

Jeśli jesteśmy jeszcze bardzo młode, nie musimy sięgać po klasyczne kremy przeciwzmarszczkowe i napinające. Już na tym etapie powinnyśmy jednak myśleć zarówno o nawilżaniu cery, jak i o chronieniu jej przed negatywnym wpływem wolnych rodników. W tym celu najlepiej sięgać po kremy o działaniu nawilżającym, które zostały wzbogacone o witaminę A, E oraz C oraz filtry przeciwsłoneczne. Te ostatnie mają bardzo duże znaczenie, okazuje się bowiem, że trudno o większego wroga jędrnej skóry niż promieniowanie UV. Na szczęście, dziś zbyt intensywna opalenizna nie jest już modna, co skutecznie przekonuje do filtrów także osoby bardzo młode. Tu warto przypomnieć, że krem przeciwsłoneczny przydaje się nie tylko latem, ale również zimą, gdy promienie słoneczne odbijają się od śniegu. Nie można o tym zapominać choćby wówczas, gdy planuje się zimową wyprawę na narty. Wiele kobiet jest dziś gorącymi zwolenniczkami naturalnej pielęgnacji. Nie przekonują ich w związku z tym klasyczne mleczka, żele oraz kremy. Jeśli tak jest i w naszym przypadku, powinnyśmy zainteresować się olejkami do twarzy, które zdobywają sobie coraz szersze grono zwolenniczek. Co ciekawe, są one wskazane nawet dla tych kobiet, które mają tłustą cerę, znakomicie radzą sobie przy tym z demakijażem twarzy nawet, jeśli był on wykonywany z użyciem kosmetyków kolorowych. Olejków jest wiele, na szczególne zainteresowanie zasługuje jednak olejek jojoba, olejek z pestek malin, olejek sezamowy oraz wyjątkowo popularny olejek arganowy. Należy pamiętać i o tym, że idealna cera to także wynik dbania o siebie od wewnątrz, na co wpływ ma choćby przyjazna jej dieta.