Perfekcyjny makijaż ślubny - jak powinien wyglądać?

Makijaż ślubny jest idealnym dopełnieniem całej stylizacji panny młodej. Przy robieniu makijażu powinniśmy wziąć pod uwagę urodę, stylizację, charakter panny młodej, a także okoliczności ślubu i wesela.

Perfekcyjny makijaż ślubny - jak powinien wyglądać?

Podstawowe zasady przy wyborze makijażu ślubnego

Ten rodzaj makijażu powinien podkreślić urodę panny młodej, wydobyć jej atuty i ukryć wady. Powinien idealnie współgrać z pozostałymi elementami ślubnej stylizacji. Nie może przyciągać spojrzeń tylko na twarz, ale na cały wizerunek.

Intensywność i rodzaj makijażu ślubnego uzależnione są upodobań i typy urody kobiety. Nie zawsze może być mocny i wyrazisty. Dla eterycznej blondynki o spokojnej urodzie będzie zbyt wulgarny. Sprawdzi się natomiast idealnie u pań z południowym typem urody lub z zadziornym charakterem. Na makijaż próbny panny młode powinny przyjść w jasnym stroju. Wtedy wizażysta dobierze odpowiednie odcienie i ich intensywność.

Unikajmy krzykliwych i intensywnych kolorów w makijażu. Jednocześnie nie wybierajmy nudnych i banalnych brązów i beżów. Wykorzystujmy je jedynie do cieniowania albo łagodzenia. Jeśli już upieramy się przy takiej kolorystyce, wybierzmy jasny szampan jako rozświetlacz albo cień bazowy. Możemy też pokusić się o kępki rzęs. Wyróżniamy trzy rodzaje: krótkie, długie i średnie.

Perfekcyjny makijaż ślubny - jak powinien wyglądać?

Jak wykonać trwały makijaż?

Profesjonalny makijaż ślubny powinien być wodoodporny i łzoodporny. Idealnie sprawdzi się tutaj wodoodporny tusz, wytrzymały błyszczyk, wklepywany w policzki róż w kremie i puder fixujący.

Nie stosujmy korygujących kosmetyków na całej twarzy. Makijaż ma podkreślać atuty, ale nie zasłaniać skóry. Przesadna ilość bronzera nie sprawi, że panna młoda będzie wyglądać na pięknie opalona. Powstaną tylko karykaturalne plamy. Nie wybierajmy też błyszczyków z mnóstwem brokatowych drobinek. Nieważna jest ilość kosmetyków i dodatków, ale ich jakość.

Nałóżmy minimalną ilość podkładu i korektora bardzo dokładnie i fachowo. Sposób aplikacji wpływa na trwałość kosmetyków. Nie spieszmy się przy robieniu makijażu ślubnego. Do poprawek użyjmy wysokiej jakości bibułek matujących, płatków kosmetycznych, błyszczyku i lekkiej wody termalnej w sprayu. Przed wykonaniem makijażu zadbajmy o odpowiednią pielęgnację skóry.