Przepis na udany weekend w Krakowie

Przytłaczająca wszystkich rzeczywistość zmusza czasami do oderwania się od niej i wyruszenia przed siebie. Nawet tak krótka podróż może zmienić ogólne podejście do wielu spraw i pomóc w oczyszczeniu umysłu. Jeżeli przy okazji możliwe staje się spędzenie czasu z rodziną lub drugą połówką, to więcej do szczęścia nie jest potrzebne. Poniższe porady mogą okazać się cenne i sprawić, że czas zatrzyma się w miejscu.

Weekend w Krakowie może być piękny

Świetnym prezentem dla ukochanej osoby jest spontaniczny wyjazd do Krakowa, w którym można zobaczyć naprawdę dużo ciekawych miejsc. Warto wybrać miejsce pełne uroku i sprzyjające zbudowaniu romantycznej atmosfery, niektórzy nawet myślą w takich okolicznościach o zaręczynach. Będąc w Krakowie wręcz trzeba udać się na spacer we dwoje, na przykład po Starym Mieście, Kazimierzu. Następnie przejść na Podgórze przez Kładkę Ojca Bernatka, który nazywany jest potocznie mostem zakochanych. Zgodnie z tradycją pary zapinają na balustradzie kłódki z wypisanymi inicjałami, ma to symbolizować dozgonną miłość dwojga ludzi. Inną propozycją jest rejs statkiem, delikatna bryza we włosach i obecność kochanej osoby - niby tak niewiele, a romantyczna atmosfera aż unosi się w powietrzu. Podobne wrażenie odnosi się podczas przemieszczania dorożką, a przy okazji można dużo zwiedzić.

Przepis na udany weekend w Krakowie

Kolacja przy świecach

Romantyczne wyjazdy nie mogą obyć się bez romantycznej kolacji pełnej niezwykłych smakołyków. Najlepsze warunki ku temu panują na Starym Mieście i w dzielnicy Kazimierz. To właśnie tam funkcjonuje wiele klimatycznych i oferujących przepyszne jedzenie restauracji. Oczywiście wiele zależy od gustu kulinarnego pary, ale w karcie dań jest mnóstwo propozycji. Aby dopełnić weekendowego wyjazdu warto odwiedzić najciekawsze instytucje kulturalne, na przykład operę, teatr, kino, albo wybrać się na koncert. Nieco inaczej może wyglądać rodzinny weekend w Krakowie, wówczas turyści nastawiają się raczej na zwiedzanie, które łączy pokolenia. Natomiast największym wyzwaniem jest zapewnić w tak dużym mieście atrakcje dla dzieci.