Jak wybrać prezent na ślub znajomych? Nie zapomnij o pamiątkowej kartce!

Zaproszenie na ślub znajomych lub członków rodziny to bardzo miły gest, dlatego wiele osób w pierwszej kolejności myśli o tym, jak się odwdzięczyć. W tym celu rozpoczynają się gorączkowe poszukiwania najlepszego prezentu z tej wyjątkowej okazji. W dzisiejszych czasach jest to nieco łatwiejsze zadanie, ponieważ na zaproszeniach narzeczeni dają pewne wskazówki.

Jak wybrać prezent na ślub znajomych? Nie zapomnij o pamiątkowej kartce!

Uwzględnianie oczekiwań Pary Młodej

Wśród mnóstwa przygotowań do ślubu przyszłe małżeństwo musi zadbać o stworzenie listy gości i zamówienie stosownych zaproszeń na uroczystość. Nierzadko pojawiają się dylematy, czy wypada sugerować swoim bliskim rodzaje prezentów, które powinni wręczyć po ślubie. Chodzi tutaj oczywiście o maksymalnie kulturalne wskazanie tego, co mogłoby okazać się zbędne. Coraz częściej spotyka się zaproszenia, w których istnieje możliwość naniesienia specjalnych grafik, za pośrednictwem których prosi się gości o rezygnację z zakupu bukietów żywych kwiatów. Zamiast tego mile widziane są książki, butelka wina, czy po prostu koperta z pieniędzmi. W tej ostatniej, oprócz gotówki warto umieścić specjalną kartkę ślubną, mile widziane są zarówno te standardowe, jak i wykonane własnoręcznie. Ogólnie rzecz biorąc każda kartka ślubna jest formą wyjątkowej pamiątki na wiele lat, dlatego zawsze warto je przechowywać w osobnym miejscu.

Jakie formy przybierają kartki ślubne?

Kartka ślubna wybierana w kiosku lub sklepie papierniczym niewątpliwie jest piękna i spełnia swoją pamiątkową rolę. Jednak nic nie jest w stanie zastąpić takiej, która została wykonana własnoręcznie, przez pasjonatów. W sprzedaży dostępne są klasycznie zamykane kartki ślubne i nowoczesne exploding boxy. Cóż to takiego? Kartka ślubna w postaci niewielkiego pudełeczka, które po odchyleniu jednej ścianki rozkłada pozostałe. W środku znajdują się specjalnie skomponowane życzenia na tę wyjątkową okazję, a także dyskretny schowek na dodatek w postaci gotówki dla nowożeńców. Różnorodność dostępnych wzorów sprawia, że oczekiwania każdego klienta mogą zostać bardzo szybko spełnione. Coraz więcej osób przekonuje się do tej oryginalnej formuły wręczania pieniędzy w prezencie ślubnym. Oczywiście kwestią indywidualną jest rodzaj zdobień na takiej kartce, mogą to być klasyczne grafiki o tematyce ślubnej lub inne detale - kwiatki, perełki, czy koraliki.

Co jeszcze można sprezentować Parze Młodej?

Z okazji ślubu wręcza się również artykuły gospodarstwa domowego, a jako przykłady można wymienić czajniki elektryczne, sprzęty audiowizualne. Ale nie brakuje też innych pomysłów, być może mniej standardowych, warto wspomnieć choćby o kuponach Lotto, czy bukietach ze zdrapek. Jest to znak szacunku i jak najlepszych życzeń dla Młodej Pary, być może los już od początku nowej drogi życia okaże się łaskawy z materialnego punktu widzenia. Wiele osób stawia na dodatek do prezentu w postaci butelki dobrego trunku, najczęściej wina jakiegoś cennego i wyjątkowo ekskluzywnego szczepu winogron. Pomysłów może być naprawdę całe mnóstwo, na wstępie powinno się przeanalizować plusy i minusy każdego z nich.