Pranie tapicerki samochodowej

Usługi prania tapicerek są coraz bardziej popularne, wiele firm specjalizuje się w takich czynnościach przy pomocy profesjonalnych sprzętów. Jest to dobitnym dowodem na to, że poziom zmechanizowania współczesnego społeczeństwa jest bardzo wysoki. W samochodach znajduje się wiele zanieczyszczeń, które nie zawsze są widoczne gołym okiem. Są to kurz i roztocza mający wysoce szkodliwy wpływ na układ oddechowy każdego człowieka, nie tylko alergików.

Pranie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerki – Kraków

Właściwie proces czyszczenia tapicerki nie ma nic wspólnego z praniem, podczas którego cały element jest zanurzany w wodzie. W przypadku tapicerek jest to po prostu niemożliwe, dlatego pranie tapicerki kraków to tylko umowna nazwa tego typu usług. Czyszczenie każdorazowo powinno być wykonywane w dużym pomieszczeniu lub na zewnątrz, gdzie jest stały dostęp do działania słońca i wiatru. Proces czyszczenie nie może być przyspieszany, wszystkie etapy muszą odbywać się w określonej kolejności. Przed wypraniem należy właściwie przygotować samochód, czyli wyjąć ze środka wszystko i dokładnie odkurzyć. Następnie wskazane jest otwarcie okien i drzwi, aby zapewnić stały dopływ powietrza. W kolejnym kroku przygotowuje się odkurzacz z rozpuszczonym w wodzie detergentem, ważna jest temperatura wody – około 55 stopni Celsjusza. Pranie tapicerki Kraków odbywa się zazwyczaj przy użyciu specjalnych sprzętów mogących wykonywać dwie czynności jednocześnie. W tym konkretnym przypadku najpierw rozpyla się chemię z wodą, a następnie ją zbiera. Do obu czynności wskazane jest wykonywanie szybkich ruchów.

Czy pranie tapicerki jest czasochłonne?

Wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń do prania tapicerki nie powoduje, że należy pominąć sprawdzenie obecności dodatkowych plam. Po wstępnym myciu warto poszukać ewentualnych niedociągnięć, w przypadku ich widoczności należy ponownie rozpylić na nie detergent i po odczekaniu około kwadransa przejść do odessania rozpuszczonego brudu wraz z wodą. Pranie tapicerki Kraków na tym jednak się nie kończy, ponieważ za pomocą funkcji odkurzacza należy zebrać pozostałą wodę i doprowadzić do osuszenia tapicerki. W procesie utrwalania chodzi natomiast o wypłukanie ciepłą wodą tapicerki. W tym celu niezbędne jest zebranie całej pozostałej cieczy do momentu całkowitego osuszenia. Po tym fakcie przechodzi się do najważniejszej czynności, czyli suszenia. Przydatny do tego okazuje się wentylator, dzięki któremu proces przebiega o wiele szybciej. Wykorzystywane wiatraki można, a nawet powinno się trzymać w samochodzie do momentu całkowitego wysuszenia wypranej tapicerki. Oczywiście może się okazać, że mimo wszystko w małych i trudnodostępnych zakamarkach zostały śladowe ilości wilgoci. Wówczas podczas pierwszej jazdy warto jechać z otwartymi szybami, pęd powietrza wysuszy do końca. Zlecanie prania tapicerki zewnętrznym firmom jest całkowicie normalne, w końcu oszczędza się dzięki temu dość dużo czasu. Ponadto nie każdy ma dostęp do profesjonalnych sprzętów czyszczących tapicerki samochodowe.