Czy warto kupować odpowiedniki oryginalnych perfum?

Wiele osób zastanawia się czy odpowiedniki oryginalnych perfum to produkty gorsze jakościowo od prawdziwych markowych perfum? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta są to pełnowartościowe kompozycje zapachowe, które zostały stworzone przy wykorzystaniu najlepszej produktów i składników. Można, więc zatem śmiało stwierdzić, że pod względem jakości czy przebiegu procesu wytwarzania nie różnią się one zbytnio od oryginalnych markowych perfum. Są one tworzone na podstawie inspiracji konkretnym zapachem.

Z czego wytwarzane są odpowiedniki oryginalnych perfum?

Odpowiedniki oryginalnych perfum, tak samo jak każdego rodzaju perfumy, są po prostu określonymi substancjami. W obecnych czasach perfumy dostępne na rynku mogą zawierać w swoim składzie substancje pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego, niektóre zawierają również substancje syntetyczne. Bardzo ważnym składnikiem perfum jest także alkohol, ponieważ pełni on funkcje rozpuszczalnika. Do składników pochodzenia roślinnego zaliczamy między innymi: olejek bergamotowy, olejek z drzewa cedrowego czy z drzewa sandałowego, olejek z krzewu gardenii a także mech dębowy. Wśród składników pochodzenia zwierzęcego możemy wyróżnić np.: piżmo, ambrę, cywet czy też kastorem. Skład zapachu perfum tworzą trzy podstawowe kategorie: nuty głowy, nuty serca i nuty bazy. Nuta głowy pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ zapewnia tak zwane pierwsze wrażenie. Nuta serca to tak zwane spoiwo perfum, ponieważ to ona łączy ze sobą nuty głowy i bazy. To ten składnik decyduje o tym czy perfumy będą bardziej korzenne czy kwiatowe. Nuta bazy jest natomiast głębią zapachu, może być ona wyczuwalna nawet po upływie kilku dni, to właśnie nuta bazy nadaje perfumom ostatecznego charakteru. Odpowiedniki oryginalnych perfum to kosmetyki przy produkcji, których podczas doboru składników inspirowano się oryginalnymi markowymi perfumami. Są one przygotowywane tak, aby były jak najbardziej zbliżone do zapachów, na których są wzorowane.

Czy warto kupować odpowiedniki oryginalnych perfum?

Dlaczego warto kupować odpowiedniki oryginalnych perfum?

Odpowiedniki oryginalnych perfum są przede wszystkim bardzo bliskie oryginałom, a przy tym posiadają o wiele bardziej atrakcyjną cenę. Do ich produkcji używane są najlepsze nuty zapachowe dzięki temu klienci mogą cieszyć się wyjątkową trwałością. Na stronie Perfumik.pl istnieje naprawdę ogromny wybór odpowiedników perfum, dlatego każdy może znaleźć wśród nich coś dla siebie. Dodatkowo posiadają one bardzo ładne i gustowne flakoniki, co dla wielu osób również ma duże znaczenie, ponieważ ludzie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Odpowiedniki oryginalnych perfum możemy zakupić także we flakonikach o bardzo małej pojemności tak zwanych perfumetkach dzięki temu możemy potraktować je, jako testery. Można, więc stwierdzić, że odpowiedniki oryginalnych perfum łączą w sobie idealny duet: niską cenę i wysoką, jakość. W ostatnim czasie produkty te zyskują na bardzo dużej popularności  oraz cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami wśród klientów, dlatego warto je zakupić i sprawdzić to samemu.