Dlaczego warto wybrać bezdotykowy termometr cyfrowy?

Nowoczesne termometry bezdotykowe zaczynają powoli wypierać klasyczne, rtęciowe modele. Obecnie są to standardowe termometry w placówkach służby zdrowia. Coraz częściej możemy je również znaleźć w domowych apteczkach.

Dlaczego warto wybrać bezdotykowy termometr cyfrowy?

Stykowe i bezstykowe termometry

Temperatura to miara stanu cieplnego konkretnego ciała albo substancji. Do sprawdzenia jej używamy termometrów. Dzielimy je na stylowe i bezdotykowe (pirometry).  Klasyczny termometr stykowy dotyka mierzonego ciała lub substancji. Tym właśnie różni się od modelu bezdotykowego, który nie ma bezpośredniego kontaktu. Pirometr wykorzystuje promieniowanie cieplne, wydzielane przez każde ciało o temperaturze powyżej zera bezwzględnego.

Typy termometrów

Termometry szklane z rtęcią choć trudne do odczytania, przez długie lata były używane do pomiaru temperatury w ustach, pod pachą lub w odbytnicy. Nie są już zalecane, ponieważ łatwo pękają i uwalniają toksyczną rtęć. Pamiętajmy, że nie wszystkie szklane termometry używają rtęci. Niektóre używają alkoholu. Możemy to sprawdzić, obserwując kolor cieczy. Rtęć ma jasny, srebrny odcień.

Elektroniczne termometry cyfrowe oferują szereg zalet w porównaniu do tradycyjnych, szklanych modeli. Szybciej mierzą temperaturę. Możemy ją łatwo odczytać na cyfrowym wyświetlaczu. Nie istnieje również ryzyko, że się rozbiją i wyleje się rtęć. Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wiek pacjenta. Można go stosować u niemowląt, małych dzieci, dorosłych i seniorów. Jest dokładny i niedrogi.

Jak wybrać najlepszy termometr cyfrowy?

Pozwala na dokładne odczyty temperatury. Bez względu na to, jakie ma inne funkcje, niedokładny termometr jest bezużyteczny. Gwarantują szybki pomiar. Najlepsze termometry cyfrowe mierzą temperaturę nawet w 10 sekund (czasami nawet krócej). Zapewniają komfortowe badanie. Idealne miejsce pomiaru temperatury (odbytnica, jama ustna, pacha, czoło) zależy przede wszystkim od wieku i dyspozycji pacjenta. U dzieci do trzech lat najlepiej temperaturę mierzyć w odbytnicy. Takie badanie jest najbardziej dokładne.

Wybierając termometr cyfrowy, warto też zwrócić uwagę na inne czynniki:

  • Sygnał dźwiękowy i podświetlany wyświetlacz- pozwalają wygodnie mierzyć temperaturę nawet w nocy.
  • Alert gorączki-niektóre modele informują o gorączce odpowiednim kolorem.
  • Pamięć do przechowywania wcześniejszych odczytów-przechowuje od jednego do trzydziestu poprzednich odczytów temperatury. Dzięki temu nie musimy zapisywać wyników.
  • Długi czas pracy baterii-termometr może być na baterie guzikowe lub alkaliczne. Niezależnie od rodzaju baterii, im dłuższy czas pracy, tym lepiej.

Dlaczego warto wybrać bezdotykowy termometr cyfrowy?

Termometr cyfrowy bezdotykowy

Nowoczesny geratherm non contactwykorzystuje zaawansowaną technologię. Wyróżnia się wyjątkową precyzją. Jest bezpieczny. i bezdotykowy. Gwarantuje dokładny pomiar temperatury. Wizualny i dźwiękowy sygnał gorączki ułatwia interpretację wyników. Może być stosowany nawet u niemowląt. Dzięki niemu możemy łatwo i szybko zmierzyć nie tylko temperaturę ciała, ale również otoczenia, płynów i różnych powierzchni. Są precyzyjne. Mają wszystkie niezbędne atesty i certyfikaty.