Fluoryzacja zębów

Fluorek jest ważny w zdrowiu stomatologicznym, ponieważ wpływa na powierzchnie zęba i zwiększa jego odporność na kwas obecny w jamie ustnej. Prosty zabieg, jakim jest fluoryzacja, pomaga utrzymać uśmiech, który zawsze wygląda dobrze. Taka pielęgnacja zębów jest skutecznym środkiem zapobiegającym próchnicy.

Fluoryzacja zębów – co to jest?

Procedurę fluoryzacji zębów można przeprowadzić w gabinetach dentystycznych. Leczenie fluorem jest bezbolesne i zazwyczaj odbywa się przy użyciu żelu doustnego lub lakieru zawierającego wysokie stężenia fluorku w celu poprawy jakości nawierzchni zębów. Początkowo dentysta usuwa wszelkie zanieczyszczenia z zębów, a następnie rozprowadza szczoteczką lub pędzelkiem preparat fluorków. Stężenie jonów fluorowych w jamie ustnej zwiększa się wraz z usunięciem warstwy chroniącej przed rozwojem bakterii, a zęby są następnie chronione przed uszkodzeniem. Przez dwie godziny po zabiegu należy unikać jedzenia i szczotkowania, ponieważ preparat uwalnia jony, które przenikają do zębów. Fluoryzacja stomatologiczna pomaga zapobiegać ubytkom.

 Fluoryzacja zębów

Fluoryzacja stomatologiczna ma wiele korzyści i dlatego warto wykonywać ten proces regularnie. Oto, co może dla was zrobić: zmniejszyć szkodliwe skutki bakterii, które przyczyniają się do powstawania próchnicy, stworzyć barierę, która sprawia, że na zębach powstaje mniej osadu, minimalizuje ryzyko powstania na nich kamienia.

Jak wiemy, większość mniejszych pacjentów zmaga się z problemami w regularności utrzymaniem optymalnej higieny stomatologicznej. U dzieci, z różnych względów, jest tendencja do zwiększania ryzyka niedoboru minerałów w zębach. Dlatego zabieg fluoryzacji może pomóc w zapobieganiu rozwoju próchnicy i wzmacnia szkliwo ich młodych zębów.

Czy fluor jest szkodliwy?

Nie, jeśli podano im dawkę w trakcie zabiegu i nie jest on przeprowadzany za często. Fluor ma negatywny wpływ na zdrowie i może wpływać na jakość zębów. W niektórych przypadkach nadmiar fluorków powoduje nadmierną mineralizację zębów,. Temu manifestowi towarzyszy wiele innych rzeczy. Brązowawy pigmentacja jest również potencjalną przyczyną próchnicy. Jest to jednak niezwykle rzadkie, ze względu na wysoką aktywność chemiczną fluoru Z tego powodu fluoryzacja jest konieczna do przeprowadzania pod nadzorem dentysty.