Metamorfoza salonu bez nadwyrężania domowego budżetu

Zmiana aranżacji salonu wcale nie musi trwać długo i pochłonąć dużego budżetu. Warto jednak wcześniej zastanowić się, na jakiej atmosferze w pokoju dziennym zależy nam najbardziej. W pomieszczeniu, które jest tak wielofunkcyjne, jak salon trzeba pogodzić kilka stref. Relaksowanie się po pracy i komfortowy wypoczynek, spędzanie czasu z rodziną, stół na wspólne posiłki, kino domowe, przyjmowanie gości – lista jest długa. Często w salonie znajduje się jeszcze dodatkowo miejsce do pracy, blat lub biurko na komputer. Podpowiadamy, jak zmienić salon w przytulną przestrzeń, w której każdy poczuje się świetnie.

Dekoracje ścienne z widokami

Przyjemniej jest wypoczywać i spędzać wolny czas, gdy otacza nas inspirująca przestrzeń. Spośród tysięcy wzorów dekoracji ściennych, które są dostępne na rynku elementów do urządzania wnętrz, każdy może dowolnie kształtować wygląd mieszkania i domu, bawiąc się wzorami, kolorami i tematami. Artykuły wnętrzarskie, takie jak fototapety z krajobrazami wyzwalają kreatywność, dzięki czemu każdy może poczuć się projektantem. Ściana w salonie pokryta inspirującym widokiem to wielka zmiana w przestrzeni. Dzięki niej można wprowadzić do wnętrza powiew świeżości w takim klimacie, jaki najbardziej lubią domownicy lub ocieplić pokój i dodać więcej przytulności.

Metamorfoza salonu bez nadwyrężania domowego budżetu

Fototapety z krajobrazami dopasowane do stylu życia

Warto sprawić, aby salon był przyjazny dla wszystkich domowników, wypełniony przyjemną atmosferą i zachęcał do spędzania wolnego czasu we wspólnej przestrzeni. W wykreowaniu ciekawej aranżacji wnętrza pomogą ładne i efektowne dekoracje ścienne np. fototapety z krajobrazami pięknych miejsc, dopasowane do gustu i zainteresowań. W sklepie internetowym ObrazyFoto.eu klienci znajdą motywy, które nawiązują do tematu podróży, ekologii, malarstwa i piękne widoki. Proponowane fototapety to wysokiej jakości wydruki, ładne kolory i kombinacja ciekawych zabiegów graficznych. Wykorzystanie dekoracji ściennych do aranżacji wnętrz to niezwykle prosty i efektowny sposób na metamorfozę salonu, a także innego pomieszczenia w mieszkaniu. W ciasnym salonie można wykorzystać widoki z głębią obrazu tzw. efektem 3D i optycznie powiększyć przestrzeń, która łączy w sobie tak wiele stref i funkcji.

Łatwy sposób na szybki efekt metamorfozy

Niekiedy przestrzeń w pokoju dziennym wydaje się pusta i chłodna mimo zastosowania tkanin ocieplających wnętrze np. zasłon, dywanu, ładnego koloru farby, czy ciepłej podłogi z naturalnego drewna. Atmosferę ocieplą rośliny umieszczone w ładnych osłonkach na doniczki lub modnych kwietnikach wykonanych w technice metaloplastyki. Zdecydowanie warto zagospodarować ściany i ozdobić je większymi dekoracjami. Fototapety z krajobrazami pozwalają wykreować wnętrze w stylu nowoczesnym, industrialnym, klasycznym lub retro, a nawet w trendzie vintage i zdecydowanie podgrzewają atmosferę w niezbyt przytulnym do tej pory pomieszczeniu. Wystarczy wyobrazić sobie wiecznie zielony las tropikalny, spokojny pejzaż wyłaniający się z mgły, widok na góry, jezioro lub morze i szybko, niewielkim nakładem finansowym zmienić salon w pełne inspiracji do marzeń wnętrze.