Rozkwit implantologii

Największe zalety implantów

Implantologia jest dziedziną stomatologii, która pozwala na estetyczne i trwałe odtworzenie utraconych zębów, przyczyny mogą być różne: próchnica lub ubytki powstałe w wyniku innego urazu, obecnie implanty cieszą się niemałą popularnością w Krakowie, wśród pacjentów w różnym wieku. Obecnie ceny za implanty w Krakowie nie są bardzo wygórowane, jak było to na samym początku, materiały, z których są wykonywane nadal charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz walorami estetycznymi. Materiałem najczęściej wykorzystywanym jest tytan, z którego powstaje sztuczny korzeń idealnie zastępujący ten naturalny, utracony w wyniku określonej przyczyny, umieszczany jest poprzez wkręcanie w kość. Oczywiście odcień implantu musi być odpowiednio dobrany w sposób, który nie będzie odróżniał się na tle pozostałych, naturalnych zębów, dzięki temu ubytek staje się niezauważalny gołym okiem. Implanty wykonywany w Krakowie są idealną alternatywą dla protez, ponieważ mogą występować pojedynczo, lub na całym łuku, wkręcenie go gwarantuje wysoką wytrzymałość na długie lata, która idzie w parze z pięknym, lśniącym i naturalnym uśmiechem.

Jakie wyróżnia się rodzaje implantów?

Implanty występują w wielu postaciach, które różnią się od siebie zastosowanym materiałem, pacjenci w Krakowie dość często wybierają najbardziej trwałą opcję, jaką jest tytanowy odpowiednik, ponieważ ich zamontowanie nie powoduje powstawania żadnych skutków ubocznych. W niektórych przypadkach takie rozwiązanie nie będzie odpowiednie, ponieważ mogą zostać odsłonione szyjki zębowe, ale nie każdemu będzie to przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu, niezależnie jednak od tego należy przygotować się na dość duży wydatek. Drugim, równie popularnym rodzajem implantów są cyrkonowe, inaczej nazywane ceramicznymi, ogólnym wyglądem najbardziej przypominają naturalne uzębienie, a dodatkowo są odporne na ewentualne uszkodzenia w wyniku działania czynników zewnętrznych i spożywania gorących oraz zimnych posiłków.

Rozkwit implantologii

Jak przebiega zabieg wszczepiania implantów?

Dzięki stosowaniu nowoczesnych technik, implanty kraków mogą być wszczepiane bez bólu i w miarę szybko, dzieje się tak, ponieważ wykorzystuje się do tego celu dobrodziejstwa w dziedzinie stomatologii, których zadaniem jest zwiększenie komfortu pacjenta i zniwelowanie towarzyszącego zabiegowi bólu. W Krakowie niemal każda klinika stomatologiczna zapewnia bezbolesne interwencje chirurgiczne w zakresie implantologii, dlatego wzrasta ilość chętnych na takie zabiegi, ponieważ w dość krótkim czasie można skutecznie i w znacznym stopniu poprawić ogólny stan uzębienia. Implanty, nie tylko w Krakowie, mogą być wszczepione osobom, które ukończyły co najmniej 20 lat, w niektórych przypadkach 25, dopiero w tej granicy układ kostny przestaje się rozwijać, a szczęka osiąga ostateczny kształt, w przypadku, gdyby miał on się jeszcze zmienić, konieczne byłoby usuwanie implantów i wstawianie nowych. Po zabiegu, pacjent przechodzi rekonwalescencję, podczas której zadaniem organizmu jest przyjęcie implantu.