Czym wyróżniają się nowoczesne materace piankowe?

Materace piankowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób rozważających zakup nowego materaca. Wykonany z dobrej jakości poliuretanu materac piankowy może zostać dopasowany do wymagań konkretnej osoby, jest lekki, dzięki czemu może być użytkowany także na stelażach elektrycznych oraz posiada unikalne właściwości użytkowe. Dlaczego warto postawić właśnie na materac piankowy?

Z czego wykonane są materace piankowe i dla kogo są przeznaczone?

Materace piankowe produkowane są z wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Jest to tworzywo sztuczne, które w zależności od jego rodzaju może charakteryzować się zróżnicowanymi właściwościami. Istnieją bowiem pianki o zróżnicowanej sprężystości, elastyczności, wielkości porów oraz gęstości. Pozwala to na produkcję z nich materaców o bardzo różnorodnych właściwościach, których rodzaj może zostać dobrze dostosowany do wymogów ich użytkowników. Możliwość dobru odpowiedniej gęstości panki pozwala na komfortowe korzystanie z tego rodzaju materaców także dla osób o dużej wadze.

Materace piankowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem kupujących, gdyż oferują bardzo zróżnicowane właściwości. Rozwój nowoczesnych technologii pozwala na wyprodukowanie z poliuretanu materaców odpowiednio przystosowanych do wymagań konkretnych grup użytkowników. Materace piankowe to akcesoria do spania przeznaczone m. in. dla osób dorosłych, seniorów, dzieci i młodzieży. Wśród nich znaleźć można także produkty dostosowane do potrzeb osób z nadwagą, niedowagą, alergików, osób obłożnie chorych, ludzi poddawanych rehabilitacji, a także par o dużej różnicy wagi, które korzystają z jednego materaca.

Czym wyróżniają się nowoczesne materace piankowe?

Najważniejsze zalety materacy piankowych

Najważniejszą zaletą materacy wykonanych z pianki poliuretanowej jest ich dość niska waga w porównaniu do innych ich rodzajów, w tym produktów z lateksu, materacy sprężynowych oraz wyrobów z gryki i kokosa. Dzięki temu materac piankowy może być sprawnie i szybko przenoszony z miejsca na miejsce, zwijany w rulon oraz podnoszony. Z jego przemieszczaniem poradzą sobie zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Dużym atutem jest także możliwość użytkowania materaca piankowego z łóżkami wyposażonymi w nowoczesne i praktyczne stelaże elektryczne.

Wiele osób zastanawia się na tym, jaki materac najbardziej opłaca się kupić wahając się głównie między piankowym a lateksowym. Materace lateksowe słyną z oferowanej przez siebie wygody wypoczynku. Lateks dopasowuje się bowiem do nacisku ciała podczas snu chroniąc nasz kręgosłup przed deformacjami. Jest także materiałem antyalergicznym, przez co materac lateksowy jest dobrym wyborem dla alergików. Warto jednak wiedzieć, że obecnie materace lateksowe coraz częściej ustępują miejsca bardziej od nich nowoczesnym materacom piankowym.

Nowoczesne technologie, które były niedostępne jeszcze kilkanaście lat temu pozwoliły bowiem na stworzenie materacy piankowych o unikalnych właściwościach, z którymi nie mogą równać się nawet cenione do tej pory materace lateksowe. Dziś nowoczesne wyroby wykonane z poliuretanu oferują więc znacznie lepsze walory użytkowe, co sprawia, że materace piankowe są dużo lepszym wyborem od ich lateksowych odpowiedników.