Leczniczy masaż hawajski Lomi-Lomi

Masaż Lomi-Lomi wywodzi się z Hawajów, gdzie rozpoczęto jego praktykę w drugiej połowie XX wieku. Jest to dość młoda technika masowania ciała, lecz szybko rozprzestrzeniła się w świecie, kilka lat temu docierając również do Polski. Kiedyś masaż ten wykonywano w świątyniach – technika relaksacji ciała miała pomóc w podjęciu ważnych decyzji. Dziś masaż Lomi-Lomi głęboko odpręża umysł, pozwalając osiągnąć pełną harmonię wnętrza.

Dotyk delikatnej łapy kota

Hawajskie słowo „lomi” oznacza dotyk, natomiast masaż Lomi Lomi należy rozumieć jako naciskanie, pocieranie lub ugniatanie. Wyraz ten ma jeszcze jedno znaczenie – mieszkańcy Hawajów określają słowem „lomi” dotyk aksamitnej łapy zadowolonego kota. Filozofia całego rytuału dąży do tego, by poprzez masaż osoba masowana mogła doświadczyć uczucia przenikającej błogości.

Egzotyka poprzez dotyk

Na wyjątkowość masażu Lomi Lomi składa się seria charakterystycznych ruchów tanecznych, które wykonuje masażysta w trakcie zabiegu. Pełna gracji mowa ciała łączona jest z masowaniem przedramionami, których siłę nacisku stopniowo zwiększa się podczas masowania każdej partii ciała. Dodatkową nutę egzotyki wprowadzają ciepłe olejki eteryczne, nastrojowa muzyka oraz podgrzewane łóżko, wspólnie gwarantujące przyjemne rozluźnienie osobie masowanej.

Idealna harmonia duszy z ciałem

Masaż polinezyjski Lomi Lomi dedykowany jest szczególnie osobom, których codzienny grafik wypełnia pośpiech i wysoki poziom stresu. Negatywne bodźce kumulują się w mięśniach, a dzięki hawajskiej technice Lomi Lomi można je rozmasować, przynosząc ulgę i ukojenie skołatanym nerwom. Osoba w rękach terapeuty doświadczy licznych korzyści emocjonalnych, które będą odczuwalne nie tylko w trakcie masażu, lecz również długo po nim.

Masaż Lomi Lomi, poprzez ugniatanie strategicznych partii ciała, poprawia elastyczność stawów, wspomagając przy okazji krążenie limfatyczne oraz żylne. U osób poddających się tego typu masażom zaobserwowano poprawę pracy układu trawiennego, co wpływa pozytywnie na przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej.

Leczniczy masaż hawajski Lomi-Lomi

Ciało jest świątynią duszy

Masaż Lomi Lomi opiera się na mądrości hawajskich szamanów, którzy głosili o akceptacji swojego ciała takim, jakie zostało stworzone. Należy poświęcić mu odpowiednio dużo uwagi i troski, ponieważ szacunek ten odczuwa przede wszystkim dusza. Według hawajskich kapłanów, dobre samopoczucie i zgodność umysłu z własnym ciałem zwiększają szansę na samouzdrowienie z każdej przypadłości.

W myśl głoszonych teorii zadbano o to, by masaż odbywał się w odpowiednich warunkach. W pomieszczeniu, gdzie odbywa się masaż, panuje temperatura pozwalająca na leżenie wyłącznie w samej bieliźnie. Sam masaż trwa od 90 do 120 minut – w tym czasie osoba masowana odzyskuje utraconą energię i jest gotowa do podejmowania kluczowych decyzji i dalszych działań. Skutkiem masażu jest uwolnienie od stresu i przygnębienia, a także nieprzemijające uczucie oczyszczenia, natomiast idealna harmonia duszy z ciałem to znakomity start w nową drogę.

Partnerem materiału jest VIVI Massage hawajski masaż Lomi Lomi.