Zabiegi z wykorzystaniem lampy sollux - co dobrze jest o nich wiedzieć?

W dzisiejszych czasach możemy korzystać z wielu nowoczesnych zabiegów, które pomogą nam w walce z różnymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Rozwiązaniem godnym uwagi, na które decyduje się coraz to więcej osób, są tak zwane terapie z użyciem lampy sollux. Czy więc jest lampa sollux? Kiedy warto zdecydować się na zabiegi z jej wykorzystaniem? Czy jest to bezpieczny sposób leczenia?

Lampa sollux – co to za urządzenie?

Lampa sollux to urządzenie, które posiada właściwości zdrowotne. Z tego rodzaju sprzętu korzysta się w zabiegach z zakresu światłolecznictwa. Dzięki zastosowaniu specjalnych filtrów możliwe staje się modyfikowanie głębokości, na jaką lampa sollux przepuszcza promieniowanie podczerwone do tkanek. W terapiach z lamą sollux wykorzystywane są dwa rodzaje filtrów – filtr czerwony i filtr niebieski. Filtr niebieski stosowany jest w przypadku pacjentów, którzy od terapii z wykorzystaniem lampy sollux oczekują działania przeciwbólowego i uspokajającego, zaś filtr czerwony to bardzo dobre rozwiązanie przy łagodzeniu stanów zapalnych oraz leczeniu różnego rodzaju odczynów skórnych. Filtr czerwony wykorzystuje się między innymi do leczenia blizn, trądziku pospolitego, oparzeń fotochemicznych czy też do leczenia zapalenia zatok. Wskazaniem do użycia filtru niebieskiego są natomiast takie schorzenia jak rwa kulszowa, nerwobóle czy też zaburzenia naczynioruchowe. Z zabiegów, w których wykorzystywane są lampy sollux możemy skorzystać w dobrych salonach kosmetycznych, gabinetach rehabilitacyjnych i gabinetach fizjoterapeutycznych. Są to zabiegi bezpieczne, jednak należy podkreślić, że osoby, które je przeprowadzają muszą bezwzględnie przestrzegać zasad stosowania lampy sollux.

Zabiegi z wykorzystaniem lampy sollux - co dobrze jest o nich wiedzieć?

Co warto wiedzieć na temat zabiegów z użyciem lampy sollux?

Promieniowanie podczerwone wytwarzane przez lampy sollux daje bardzo dobre efekty w leczeniu wielu dolegliwości. Terapia z wykorzystaniem tego urządzenia pomaga miedzy innymi w zwiększeniu odżywienia tkanek, pobudzeniu procesów metabolicznych czy też w zmniejszeniu napięcia mięśni. Zabiegi z użyciem lampy sollux stosuje się nie tylko do leczenia różnego rodzaju dolegliwości, ale także po to żeby odpowiednio przygotować ciało do innych form fizykoterapii. Proces naświetlania lampą sollux jest stosunkowo prosty. Lampa sollux musi być oddalona od miejsca, które za jej pomocą będzie naświetlane o ok 30 - 50 cm. Osoba, która wykonuje tego typu zabieg musi także pamiętać o dobraniu odpowiedniego flirtu. Bardzo ważną kwestią są również okulary ochronne, podczas zabiegu powinien mieć je na sobie nie tylko pacjent, ale także osoba, która przeprowadza terapię. Należy podkreślić, że miejsce, które ma zostać naświetlone powinno zostać oczyszczone ze wszelkich kremów, maści i innych kosmetyków. Sam zabieg nie jest długi, z reguły trwa do 20 minut. Z zabiegów z użyciem lampy sollux nie powinny korzystać osoby, które mają nieustabilizowaną chorobę nadciśnieniową. Do innych przeciwskazań zalicza się także ciążę, zaburzenia czucia czy skłonności do krwawień.